Pievienot komentāru

Raidījuma “Manas mājas ar IKEA” 4. sezonas 4. sērijā IKEA mājokļa labiekārtošanas meistari dodas uz Mālpili pie Vītumu ģimenes, kurai nepieciešamas pārvērtības pavisam nelielā nišā starp divām istabām. Uzdevums nav no vieglajiem, jo mazai telpai bez logiem jākļūst gaišai un jāiedvesmo ģimenes dāmas nopietniem radošajiem darbiem.

Vai tiešām IKEA dizainere spēs tikt galā ar uzdevumu?

Mājā, kurā atrodas pārvērtībām pieteiktā niša, šobrīd dzīvo trīs no kopumā četriem Vītumu ģimenes locekļiem – mamma Sanita, tētis Juris un jaunākā meita Annija. Vecākā meita Herta pārcēlusies uz dzīvi Rīgā. Visi trīs mājā dzīvojošie ir radošas personības. Abi vecāki ir mūziķi, bet meita darina rotaslietas.

Ideja pieteikties raidījumam “Manas mājas ar IKEA” radās meitai Annijai. Telpa, kas pieteikta pārvērtībām, ģimenei ir ļoti svarīga. Šī niša kāpņu galā pārsvarā tiek izmantota kā darba kabinets Sanitai, taču tajā atrodas arī Annijai nepieciešamās lietas rotu darināšanai.

Kā norāda Sanita, nelielajā darba stūrītī ir ļoti vajadzīgas pārmaiņas. “Pat neiedomājos, cik daudz esmu salikusi tik mazā vietā,” saka Sanita, uzskaitot visu, kas atrodas telpā – te ir liels daudzums nošu lapu, grāmatu, dzija, manikīra piederumi, digitālās klavieres, biroja krēsls, Annijas piederumi rotu izgatavošanai un daudz kas cits. Tā kā liels trūkums telpai ir pienācīgs apgaismojums, tad atrast kaut ko plauktiņu labirintos ir bezgala grūti.

Vaicāta par vēlamo krāsu telpai, Sanita norāda, ka viņai nav īpašu vēlmju. “Ļoti patīk krāsu izvēle jebkurā raidījumā [“Manas mājas ar IKEA” – red.], kuru esmu skatījusies. Es tās saucu par “nekrāsām”. Katrā ziņā tādas krāsas nekad pat neesmu pamanījusi krāsu listē, bet uz sienas izskatās lieliski,” saka Sanita.

Ar radošu pieeju defekti kļūst par efektiem

Pirmoreiz ieraugot šauro, tumšo nišu, IKEA interjera dizainerei Dagnei radās līdzīgas šaubas, kādas nomoka arī saimnieci Sanitu. Vai šo telpu vispār iespējams padarīt mājīgu un gaišu un atrast tajā vietu visām mantām?

“Katrai telpai var atrast savus trūkumus, bet es teiktu – ar radošu pieeju katru defektu var pārvērst par efektu. Šī niša ir maza, tumša, taču, pielāgojot attiecīgu apgaismojumu un piemeklējot pareizās mēbeles, to varēs padarīt gaišu,” Dagne ir noskaņota optimistiski.

Viņa skaidro, ka akcents telpas iekārtojumā tiks likts uz plašu darba virsmu un plauktiem, kas neaizņem vietu uz grīdas, saglabājot brīvas pārvietošanās iespējas. IKEA dizainere paredzējusi izmantot arī troksni absorbējošus aizkarus, ar kuriem nišu varēs pēc nepieciešamības norobežot.

Runājot par plānotajiem telpas krāsas toņiem, Dagne norāda, ka nodomājusi izmantot gaišos toņus, kombinējot balto un gaišu koka toni.

Kā IKEA dizainere tiks galā ar izaicinājumu un kādus risinājumus izvēlēsies, lai panāktu vēlamo rezultātu, skaties raidījumā “Manas mājas ar IKEA” jau trešdien, 24. martā plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.