2 komentāri

Artūrs ar draudzeni mitinās dzīvoklī, kur virtuvei atvēlētajai telpai ir nestandarta plānojums – tā ir gara, taču ļoti šaura. Līdz šim nav izdevies atrast īsto risinājumu virtuves iekārtojumam, tāpēc telpa pieteikta pārvērtībām raidījumā “Manas mājas ar IKEA”.

Kad vietas trūkums laupa prieku gatavot

Virtuves kopējā platība ir 8 m² – tas nemaz nav tik maz, taču, ņemot vērā neikdienišķo garuma un platuma proporciju, standarta risinājumi šeit neder. “Virtuve ir iekārtota primitīvi, tā ir neērta un nepraktiska. Turklāt nav zonas, kur būtu iespēja kopīgi pavadīt laiku,” esošo virtuves iekārtojumu lakoniski raksturo Artūrs.

“Abi esam kaislīgi kulināri, mums patīk izpausties šajā jomā, bet pagaidām iespējas ir ļoti ierobežotas. Šobrīd mums ir tikai elektriskā plīts virsma. Sapņojam par cepeškrāsni, bet pašreizējā plānojumā tai nav vietas,” saka Artūrs.

Jautāts, ko sagaida no IKEA interjera dizaineres, Artūrs akcentē trīs galvenās vēlmes: lai virtuve būtu praktiska, ērta un gaiša. “Mēs būtu ļoti priecīgi, ja varētu pilnvērtīgi darboties un gatavot ēdienu arī cepeškrāsnī un ja mums būtu zona, kur kopīgi pasēdēt un atpūsties,” pāra vēlmes ieskicē Artūrs.

Telpas plānojums prasa īpaši piedomāt, kas virtuvē patiešām ir nepieciešams

Pārvērtības pāra virtuvē ir apņēmusies veikt IKEA dizainere Elīna. Protams, arī viņa kā lielāko klupšanas akmeni šajā projektā min telpas formu: “Būs grūti saplānot virtuvi tā, lai tajā varētu rosīties divatā. Manā varā nav padarīt telpu lielāku, bet es centīšos izvietot vajadzīgās mēbeles maksimāli ergonomiski un neizmantot neko lieku, lai neradītu pārblīvētības iespaidu.”

Runājot par telpas līdzšinējo iekārtojumu, Elīna norāda uz drosmīgo sienas krāsu toņa izvēli – tās bija koši oranžā krāsā. Lai arī dzīvespriecīga, šī krāsa telpā, kur spoži iespīd rīta saule, ir mazliet par intensīvu. IKEA interjera dizainerei nav paslīdējušas garām nepamanītas dažādas nepilnības. “Virtuves iekārta bija neergonomiski izvietota, darba virsma bija par zemu, lai ērti darbotos. Apakšējie virtuves skapīši bija pustukši, trauki un piederumi tajos bija salikti neracionāli,” ievēroto uzskaita Elīna.

Runājot par apgaismojumu telpā, ko kā problemātisku minējis arī Artūrs, interjera dizainere saka tā: “Slikti apgaismota telpa. Virtuves iekārta bija izvietota tā, ka, gatavojot ēst, saimnieki stāvēja ar muguru pret lielu logu, līdz ar to darba virsma palika ēnā. Mākslīgais apgaismojums nebija pārdomāts, tas nenodrošināja pietiekami daudz gaismas.”

Ieskicējot pārvērtību plānus, Elīna norāda, ka šoreiz galvenais būs funkcionalitāte, nevis vizuālais noformējums. Virtuves sienas plānots krāsot gaiši pelēkā tonī, savukārt darba virsma un plaukti būs ieturēti tumšās koka nokrāsās ar izteiksmīgām pulēta metāla detaļām.

“Ja telpa ir maza, ir ļoti svarīgi neaizkrāmēt jau tā ierobežoto grīdas platību. Labāk izmantot dažādus vertikālus un horizontālus sienu risinājumus – plauktus, sliedes, āķus. Tā var atbrīvot vietu uz darba virsmas, lai netraucēti nodotos gatavošanai,” iecerēs dalās Elīna.

Vai IKEA interjera dizainerei izdosies padarīt šo nestandarta telpu par pilnvērtīgu virtuvi? Skaties raidījumā “Manas mājas ar IKEA” 17. martā plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.