Pievienot komentāru

Savs namiņš kokā ir daudzu bērnu sapnis, bet kā būtu ar profesionālas dizaineres radītu interjeru tādā namiņā? Kādu ģimeni Tīnūžos gaida patiesi neparastas pārvērtības vēl skaistākai vasarai.

“Namiņš kokā ir aizraujošs bērniem, bet no interjera dizaina viedokļa tas ir liels izaicinājums – tas ir kā iekārtot bērnistabu ārā, kura spēj izturēt visus laikapstākļu sagādātos pārbaudījumus. Iekārtojumam jābūt interesantam, jārosina pavadīt namiņā vairāk laika, un vienlaikus jābūt arī drošam, funkcionālam un tādam, kas rada vēlēšanos būt ārā, svaigā gaisā,” pirmajos iespaidos dalās IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere.

Lai arī namiņš ir ļoti kompakts, bērni to ir iemīļojuši. Namiņš kalpo ģimenei jau vairākus gadus un ir godam pelnījis pārvērtības. Lai nelielo platību izmantotu optimāli, dizainere to vispirms pārplānoja, likvidējot nevajadzīgās durvis, lai izmantotu vairāk vietas pie sienām un uz grīdas. Lai mazinātu sliktu laikapstākļu atstāto iespaidu, logiem pielika slēģus. Tā kā telpas platība ir nieka četri kvadrātmetri, dizainere izvēlējās veidot atpūtas zonas arī ārpusē – zem namiņa un mazliet attālāk zālienā.

Pirms pārvērtībām namiņa saimnieki – abi ģimenē augošie puiši – sacīja, ka vēlētos tur redzēt drīzāk tumšus toņus un ka noderētu galdiņš, sēdmēbeles un apgaismojums. “Viss ir izdarāms,” Renāte ir apņēmības pilna, “tikai jāpatur prātā, ka visiem risinājumiem ir jābūt piemērotiem lietošanai ārā un mitrās vietās. Apgaismojumam ir lieliskas lampas, kas darbojas ar saules baterijām, sevišķi tādās vietās kā šis namiņš, kur nav pieejams elektrības pieslēgums. Šādas lampas ar baterijām var iekarināt koka zaros, stiprināt pie mājiņas vai citur, kur vien vajadzīgs.”

Renāte labi zina, ka svaigs gaiss rosina apetīti, tāpēc namiņa “pirmajā stāvā” ieplānojusi praktisku vietu uzkodu baudīšanai. Gardumu un trauku glabāšanai viņa iesaka izvēlēties izturīgus plauktus ar pārsegu, lai viss būtu pasargāts, piemēram, lietus gadījumā. Papildinot plauktus ar pāris atpūtas krēsliem un viegli kopjamiem mākslīgajiem augiem var pavisam viegli radīt vietu vasarīgai atpūtai.

Dārza atpūtas zonai zālienā dizainere izvēlējusies āra apstākļiem piemērotus krēslus un saulessargu, kas kopā vizuāli rada atsevišķas, nodalītas zonas iespaidu. Pieliekot vēl dažus krāsainus pufus un bērnu mēbeles, izdevies radīt dzīvespriecīgu un aicinošu kombināciju atpūtai, spēlēm, piknikam vai nesteidzīgām sarunām. Tā kā zona ir atsevišķi no rotaļu namiņa, pieaugušie var ērti pieskatīt bērnus, tomēr netraucējot tiem spēlēties.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.