Pievienot komentāru

Sezonas noslēgums nāk ar pārsteigumu! Sezonas pēdējā sērijā raidījums “Manas mājas ar IKEA” viesojas pie siguldietes Rutas. Viņa mīt savā pašreizējā mājoklī – minatūrā dzīvoklītī ēkā, kur kādreiz bijusi poliklīnika, – jau aptuveni septiņus gadus, un viņas meita Linda nolēma, ka ir pienācis laiks pārmaiņām. Linda pieteica mammas dzīvokli IKEA pārvērtību raidījumam, un viņai uzsmaidīja veiksme!

Turklāt IKEA interjera dizainerei Kristīnei ir padomā vairāk nekā tikai vienkārša vienas istabas pārveidošana. Šoreiz pārvērtības piedzīvo viss dzīvoklis!

Guļamistaba virtuvē

Dzīvoklītis ir ļoti neliels, taču saimniecei Rutai ar suņu dāmiņu Fidžiju vietas pietiek. Tomēr plānojums nav no praktiskākajiem. Jau tikko iegājusi dzīvoklī, dizainere Kristīne pamana galveno, kas neļauj šeit justies patiesi mājīgi – telpā, kur atrodas virtuves iekārta, otrā pusē ierīkota guļamzona, bet viesistaba ir pilnīgi atsevišķi otrā telpā.

Dizainere maina plānojumu

Lai gan saimnieces sapnis bija par guļamistabas iekārtošanu, pēc dizaineres domām tas esošajā plānojumā nav piemēroti, tāpēc nolēma īstenot pārvērtības visam dzīvoklim: pārcelt guļamzonu uz atsevišķo telpu, bet ar virtuvi kopīgajā telpā ierīkot viesistabu. Tā kā viesistabas mēbeles bija funkcionālas, izmantoja tās, papildinot ar IKEA akcentiem – tā parādot, kā ar nelielām investīcijām un telpas pārkārtošanu iespējams panākt iespaidīgu risinājumu. Savukārt ar IKEA produktiem, kas īpaši piemēroti nelielu telpu efektīvai izmantošanai, dizainere radīja burvīgu dāmas guļamistabu, kas pārdomāta līdz pēdējam sīkumam un tā vien vilina atpūsties.

Mīksta gulta, saldi sapņi

Beidzot Rutai vairs nebūs jāguļ uz dīvāna! Tagad viņai ir pilnvērtīga gulta, kurā turklāt ir vieta gultas veļai, grāmatām un citām mantām. Turpat ir padomāts arī par apgaismojumu, lai pirms miega varētu palasīt grāmatu, ērti iekārtojoties mīkstajos spilvenos. Dienas laikā spilveni ir pievilcīgs interjera akcents. Aiz gultas galvgaļa iekārtots skapis, kas telpiski un vizuāli nodala guļamzonu, turklāt ir ļoti ietilpīgs, lai telpā būtu vieglāk uzturēt kārtību. Padomāts pat par spoguli, aiz kura dizainere Kristīne atradusi vietu āķīšiem, kur pakarināt rotaslietas un citus aksesuārus. Ruta jau vienmēr ir sapņojusi par tualetes galdiņu, taču vienmēr šķitis, ka dzīvoklis tam ir pārāk mazs. Tomēr IKEA interjera dizainerei Kristīnei izdevies atrast vietu arī tam.

Centimetrs šur, centimetrs tur

Agrākajā guļamzonā Kristīne ar saimnieces esošajām mēbelēm iekārtojusi omulīgu dzīvojamo istabu, kur Ruta varēs ērti skatīties televīziju, lasīt grāmatas vai pasēdēt ar draudzenēm pie tējas tases. Virtuves niša, kas iepriekš šķita patukša, pēc pārvērtībām ir kļuvusi par daudzfunkcionālu ikdienas dzīves centru. Uz magnētiskās tāfeles Ruta varēs uzrakstīt sev pa kādam atgādinājumam un ar magnētiem piestiprināt mazbērnu zīmējumus. Nišā iegūta arī vieta saliekamajam krēslam, kuru var kompakti pakarināt pie sienas brīžos, kad tas nav nepieciešams. Kā saka IKEA interjera dizainere Kristīne: “Nelielos mājokļos ir īpaši svarīgi lietderīgi izmantot katru centimetru, tāpēc iesaku neaizmirst par vietu pie sienas. Ir tik daudz plauktiņu un pakaramo, kas ļauj izmantot vertikāli pieejamo vietu, turklāt skaisti eksponējot savas mīļākās mantas! Tāpat jādomā arī par krāsu gammu. Vairumā gadījumu mazā dzīvoklī būs praktiskāki gaišie toņi, jo tie vizuāli paplašina telpu.”

Turklāt interjera dizainere iekārtoja īpašās jaunās kolekcijas OMTÄNKSAM preces, kas ir radītas, sadarbojoties ar ergonomikas speciālistiem, un tās ir testējuši cilvēki ar ļoti dažādām vajadzībām. Piemēram, daudzdaļīgais spilvens, ko var gan salocīt, gan saritināt, lai liktu aiz muguras vai zem kājām labākai atpūtai un īpaši gara (80 cm) apavu lāpstiņa, kas ir sevišķi ērta, jo ar to var apaut kājas nepieliecoties.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.