Pievienot komentāru

Tīnūžos Kristaps un Ilga īstenojuši sapni par ģimenes māju. Tikmēr abu dēliem Bruno un Gvido īpašuma teritorijā ir pašiem sava mājiņa. Tas ir štābiņš kokā, kas pieteikts raidījumam “Manas mājas ar IKEA” un kas sagaidīs pamatīgas pārvērtības, lai būtu gatavs piedzīvojumiem bagātai vasarai.

Štābiņš jāpadara drošāks, ērtāks un funkcionālāks

Ģimene, pie kuras dodas raidījuma “Manas mājas ar IKEA” profesionāļi, pašlaik visus spēkus un laiku velta mājokļa remontdarbiem un labiekārtošanai, tāpēc atjaunot pirms aptuveni pieciem gadiem uzcelto namiņu kokā neiznāk laika.

“Šobrīd vēl tikai sākam dzīvot jaunajā mājoklī, jo nav pabeigti remontdarbi. Mājvietas iekārtošanai izvēlēta vectēva zeme, kas atrodas lauku teritorijā Latvijai vēsturiski nozīmīgā vietā, Mazās Juglas tuvumā,” saka Ilga.

“Bērnu mājiņa starp kokiem tika uzbūvēta pirms daudziem gadiem, un tā piedzīvojusi jau vairākas pārvērtības, kas bērniem bija aktuālas. Vairāk gan sportiskas – Tarzāna trasīte, slidkalniņš, rāpšanās siena u.c.,” štābiņa attīstības ciklus ieskicē Ilga.

Vecāki raidījumam norāda, ka štābiņu nepieciešams padarīt drošāku, ērtāku un mājīgāku, kā arī tādu, kurā un ap kuru varētu veikt sportiskas aktivitātes. Tikmēr paši puikas – Bruno un Gvido – min citas lietas, kas nepieciešamas namiņā. Abi vēlētos nelielu dīvāniņu, galdiņu, kā arī apgaismojumu, kura līdz šim mājiņā nav bijis.

Runājot par krāsām, kādas vēlētos redzēt štābiņā, zēni norāda, ka noteikti negribētu redzēt rozā, violetas un tamlīdzīgas “meiteņu” krāsas. Derētu tumšāki toņi vai, piemēram, kamuflāžas efekta krāsojums.

Mājiņa kokā – starp bērnistabu un terasi

Pārvērtības Bruno un Gvido štābiņā veiks IKEA interjera dizainere Renāte.

Viņa norāda, ka, veicot šāda tipa būves labiekārtošanu, jāņem vērā, ka interjera risinājumiem jābūt tādiem, kas paredzēti lietošanai āra apstākļos. Tad izmantotās mēbeles varēs atstāt ārā, tām nekas slikts nenotiks arī lietus gadījumā.

Renāte paredzējusi arī štābiņu nedaudz pārbūvēt, lai iekšpusē rastu vairāk vietas risinājumiem pie sienām.

Atceroties par puiku vēlmi pēc tumšākām krāsām, Renāte sliecas uz to, ka tiks kombinētas tumšās un gaišās krāsas, lai izvairītos no riska padarīt telpu pārāk drūmu.

Īpaši tiks piedomāts pie tā, kā radīt mazajā telpā iespējas atpūsties. Dažādi kombinējami elementi ir atslēga šādiem mērķiem.

Lai arī štābiņš nav liels, tajā jāatrod iespēja ērti pavadīt laiku diviem puikām, paturot prātā, ka ciemos brauc arī māsīcas. Kā Renātei izdosies pārveidot un iekārtot štābiņu kokā, skaties raidījumā “Manas mājas ar IKEA” jau trešdien, 21. aprīlī plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.