1 komentārs

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atzīst*, ka pēdējā gada laika mājās ēdienus gatavo biežāk nekā iepriekš, tāpēc ikdienas ērtības ir svarīgākas nekā jebkad. IKEA interjera dizainere atklāj, kā sakārtot un uzlabot virtuvi vien par dažiem eiro.

“Es vienmēr cenšos ēdienu gatavošanu padarīt pēc iespējas aizraujošu. Tam noder virtuves mazie, neaizstājamie palīgi – virtuves piederumi –, kas ne vien atvieglo darbu, bet palīdz samazināt atkritumus, piekopt ilgtspējīgus paradumus un virtuvi iekārtot pārskatāmāk un parocīgāk,” stāsta IKEA Latvija interjera dizainere Elīna Kuliša.

Virtuves uzlabojumi par baltu velti

Atbrīvo vietu! Paraugies uz savu virtuvi objektīvi – cik virtuves piederumu tu lieto regulāri? Lai iegūtu vairāk brīvas vietas, sašķiro sen nelietotus priekšmetus un atdod tos kādam vai ziedo. Pēc tam atbrīvo virtuves darba virsmu – kārbas saliec atvilktnēs vai skapīšos. Tu uzreiz pamanīsi atšķirību.

Virtuves uzlabojumi līdz 1 eiro

 • HILDEGUN auduma dvieļi un trauku drānas. Tos var lietot atkārtoti, turklāt tie ļauj  ietaupīt papīra dvieļus. Ar cilpiņu – ērtākai glabāšanai. Mazs, tomēr labi pamanāms akcents virtuvē.
 • IDEALISK tējas sietiņi. Tos ražo no nerūsējošā tērauda, tāpēc tie kalpo ilgi un noder dažādiem nolūkiem: var izmantot garšvielām, vārot zupu vai gatavojot sautējumu, vai kā sietiņu, pārkaisot kūku ar kakao.
 • ANTAGEN trauku mazgājamā birste. Izvēloties pareizos rīkus, katlus ir vieglāk izmazgāt, turklāt maliņa ar skrāpi palīdz viegli atbrīvoties no piekaltušām ēdiena paliekām.
 • SMÄCKER galda piederumu organizators. Palīdz sakārtot virtuves un galda piederumus, lai virtuves atvilktnē varētu uzreiz atrast meklēto un ķerties pie darba.

Virtuves uzlabojumi līdz 2 eiro

 • PRUTA pārtikas kārbas ar vāku. Šīs kārbas nesatur BPA, un tukšas tās var glabāt saliktas vienu otrā. Ļauj efektīvi izmantot vietu ledusskapī vai saldētavā, un tajās ir ērti paņemt ēdienu līdzi ceļā, sākot ar uzkodām un beidzot ar ēdienu veselai maltītei. Caurspīdīgos vai marķētos traukos ir vieglāk atrast meklēto.
 • ISTAD atkārtoti aiztaisāmi maisiņi. Izgatavoti no atjaunojama materiāla un nesatur BPA. Šos maisiņus drīkst sasaldēt, un tajos var likt līdz pat 50 °C karstus produktus. Lieliski palīgi, lai nosargātu kārtību virtuvē un citās telpās.
 • BEVARA aiztaisāmie. Ar tiem pārtiku var ilgāk saglabāt svaigu, un tai ir vieglāk piekļūt. Lieliski noder, liekot produktus glabāšanai ledusskapī, saldētavā vai maizi maizes kastē – vairs nekādu neatveramo mezglu vai kaitinošo plastmasas gumiju!

Virtuves uzlabojumi līdz 3 eiro

 • IKEA 365+ VÄRDEFULL mizotājs. Dārzeņu mizotājs ļauj ietaupīt laiku un palīdz samazināt atkritumu daudzumu. Ar tiem var arī plāni sagriezt dārzeņus salātiem un vokpannā gatavotiem ēdieniem.
 • NYSKÖLJD trauku žāvētāja paliktnis. To var likt zem trauku žāvētāja, lai tas uzsūktu ūdeni, ka notek no traukiem, vai zem nelielām sadzīves tehnikas ierīcēm, piemēram, zem miksera vai blendera, lai nesaskrāpētu vai nesasmērētu darba virsmu.
 • IKEA 365+ karafe ar korķi. Tā ne vien glīti izskatās, bet ir arī parocīga dzērienu glabāšanai; pat ledusskapja durvīs. Piemērota arī karstiem dzērieniem. Karafi var izmantot arī ūdens pasniegšanai un sauso pārtikas produktu glabāšanai.

Virtuves uzlabojumi līdz 4 eiro

 • TOKIG salātu žāvētājs. Izturīgs, viegli lietojams, tīrs un kompakts. Bļodu var izmantot arī ēdiena, piemēram, salātu, pasniegšanai.
 • KONCIS ķiploku spiede. Izturīgs nerūsējošā tērauda instruments, kas tiek galā pat ar nenomizotām ķiploku daiviņām. Iekšējā detaļa ir izņemama vieglākai tīrīšanai.
 • ÖVERMÄTT pārtikas aizsargi. Tie ir izgatavoti no elastīga silikona, un tos lieto kā vāciņu, lai pārtikas produkti un dzērieni ilgāk būtu svaigi, un var izmantot burkām, stikla traukiem vai tieši uz augļa vai dārzeņa, piemēram, pusītei citrona.
 • SUNNERSTA stanga ar pakaramajiem un trauciņiem. Glabājot tur virtuves piederumus, tie vienmēr būs pie rokas, un uz darba virsmas būs vairāk brīvas vietas. Piemēroti arī garšaugu glabāšanai.

* IKEA pētījums “Dzīve mājās” ir ikgadēja, starptautiska aptauja. Tā mums palīdz izzināt cilvēku dzīvi mājās un to, ar kādiem izaicinājumiem viņi saskaras. Pētījums “Dzīve mājās 2020” notika 2020. gada jūlijā un augustā. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāju.

Noskaties “Manas mājas ar IKEA” 4. sezonas 3. epizodi!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.