Pievienot komentāru

IKEA profesionāļu komanda raidījumā “Manas mājas ar IKEA” šoreiz dodas uz Carnikavu. Tur jau ceturto vasaru savā vasarnīcā aizvada jauna ģimene, kurai nepieciešama palīdzība, lai iekārtotu vienu no svarīgākajiem vasaras namiņa elementiem – terasi.

Terasi vēlētos reizē modernu un funkcionālu, romantisku un mājīgu

Ģimene, kurā ir tētis Ivars, mamma Agnese, četrgadīgais dēls Vestards un divgadīgā meitiņa Šarlote, vasarnīcu iegādājās 2017. gada vasarā. “Piedzimstot pirmajam bērnam, aktualizējās vajadzība pēc sava pagalma, kur pavadīt laiku svaigā gaisā. Tāpēc, atgriežoties no ceļojuma uz Portugāli, kur bijām dzīvojuši brīvdienu mājā, sapratām, ka vēlamies vasarnīcu,” īpašuma iegādi skaidro Agnese, kura pieteica terasi pārvērtībām raidījumā “Manas mājas ar IKEA”.

Agnese norāda, ka terasē bijusi jūtama nepabeigtības sajūta, nebija pārdomāts telpas zonējums, telpa nebija funkcionāla un kopumā piemērota ģimenes vajadzībām. Terasi ģimene redz kā vietu ģimenes maltītēm un viesu uzņemšanai, kad situācija to ļaus. Tā būtu vieta, kur, ģimenei esot vasarnīcā, visticamāk, tiktu pavadīta lielākā dienas daļa.

Vaicāta, kādi ir galvenie iemesli, kāpēc terase līdz šim nav tikusi pie tīkotajām pārvērtībām, Agnese atbild, ka vienmēr bijušas citas prioritātes. Tāpat viņa atzīst, ka ģimenei arī nav bijis ideju funkcionālam terases iekārtojumam.

Pirms IKEA pārvērtībām terasē atrodas ēdamgalds ar krēsliem un divi atpūtas krēsli. Ģimene vēlētos terasi padarīt funkcionālāku. Proti, lai tajā būtu gan iespēja ieturēt maltīti un uzņemt viesus, gan arī atpūtas stūrītis, kā arī mēbeles mantu glabāšanai. Ģimenei terasi vēlētos ne tikai funkcionālu, bet arī romantiskāku, mājīgāku un modernāku.

“Iztēlojos, ka jaunā terase varētu būt izgaismota ar lampiņu virtenēm, varbūt atsvaidzināta ar kādiem augiem. Tā būtu vieta, kur nesteidzīgi varam baudīt ģimeniskas brokastis, tikpat labi svinēt svētkus un uzņemt viesus, kā arī ikdienā vienkārši atpūsties un baudīt sauli,” savu redzējumu pauž Agnese.

Atbildot uz jautājumu, kādus krāsu toņus ģimene labprāt redzētu terasē pēc pārvērtībām, Agnese saka šādi: “Jauno terasi vēlamies redzēt dabiskos, neitrālos toņos, iespējams, pasteļtoņos ar nelieliem krāsu akcentiem, piemēram, dzeltenā krāsā.”

“Mūsu ģimenē ir tradīcija Jāņus svinēt latviskā garā un katram ģimenes loceklim nopīt savu Jāņu vainagu. Šos vainagus tad visu gadu uz terases glabājam un nākamajos vasaras Saulgriežos sadedzinām. Tādēļ vēlējāmies, lai tiek saglabāti mūsu vainadziņi,” saka Agnese, atbildot uz jautājumu, vai ir kas tāds, ko gribētu saglabāt no esošajiem terases iekārtojuma elementiem.

Lielākais izaicinājums – interjera un mēbeļu maksimāla funkcionalitāte

Terases pārvērtības veiks IKEA interjera dizainere Elīna, kurai šī ir debija raidījumā “Manas mājas ar IKEA”.

Raksturojot esošo terases iekārtojumu, Elīna, tāpat kā tās īpašnieki, norāda uz atpūtas stūrīša trūkumu un lielo ēdamgaldu, kas varētu būt funkcionālāks, jo visas dienas garumā tik liels galds 10 kvadrātmetrus plašajā terasē nav nepieciešams un tikai lieki aizņem telpu.

Kā jau profesionāle Elīna arī pamana, ka esošais terases apgaismojums ir pārlieku jaudīgs un nav atbilstošs telpas izmēriem un specifikai.

Tāpat kā Agnese, arī IKEA dizainere uzskata, ka terases interjeram un mēbelēm jābūt funkcionālām, īpaši ņemot vērā terases samērā nelielos izmērus un daudzās funkcijas.

Dizainere Elīna arī norāda uz nepieciešamību padomāt par terases grīdu, jo atbilstošs āra paklājs piešķirs terasei mājīgumu.

Kā Elīnai veiksies ar pārvērtībām ģimenes vasarnīcas terasē, skaties raidījuma “Manas mājas ar IKEA” ceturtās sezonas 7. epizodē! To televīzijas kanālā TV3 varēsi vērot jau trešdien, 14. aprīlī, plkst. 21.45.

Iepriekšējās “Manas mājas ar IKEA” epizodes vari skatīties sev ērtā laikā portālā TV3play.lv!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.