IKEA reizi gadā veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, lai labāk izprastu, kā cilvēki šobrīd dzīvo un ar kādiem izaicinājumiem saskaras. Šogad, analizējot dažādus rituālus, kas palīdz uzturēt labu emocionālo labsajūtu mājās, pētījums parādīja, ka apzināta pieeja tam, kā mēs strādājam, socializējamies un atpūšamies, veicina efektīvu laika pavadīšanu mājās.

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju par būtiskāko aspektu savas emocionālās labsajūtas uzlabošanai mājās uzskata atpūtu. 38 % aptaujāto tā ir laika pavadīšana vienatnē, bet gandrīz katram ceturtajam – aizraušanās ar hobiju. Šīs arī ir tās lietas, kurām cilvēki nākotnē gribētu atvēlēt vairāk laika.

Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA mājaslapā.

Svarīgi katram pašam apzināt savas vajadzības labākai ikdienai mājās

Cilvēku ir daudz, un viņu vēlmes ir dažādas. Tas secināts arī “Bez Tabu” sižetā, kas veidots kopā ar IKEA ar mērķi informēt sabiedrību par to, kā dzīve mājās ietekmē emocionālo labsajūtu un kā to uzlabot. “Bez Tabu” stāstā, kas veltīts darbam, mācībām un hobijiem mājās, pieredzē dalās fitnesa trenere Simona Andersone un mākslinieces Ieva Bondare un Baiba Prindule-Rence.

Visas trīs minētās dāmas ir spilgtas personības, un “Bez Tabu” sižets atklāj viņu atšķirīgās nepieciešamības un dažādos rituālus, kas palīdz padarīt ikdienu mājās labāku. Tajā pašā laikā vienojošs ir secinājums, ka šis laiks prasa pielāgošanos un katram pašam ir jāsaprot, kādas izmaiņas ir nepieciešamas, lai dzīve mājās vairotu garīgo labsajūtu.

Kognitīvi biheiviorālās terapeites Gunitas Kleinbergas skaidro, ka laiks sev tieši to arī nozīmē – tas nav saistīts ar darbu vai ģimeni, bet ir tikai man. Katram cilvēkam tā vieta mājās, kur pabūt vienatnē, var atšķirties, taču būtiskākais, ka tāda ir – pat, ja uz pāris minūtēm dienā.

“Bez Tabu” sižetu vari noskatīties šeit!

Ja vēlies jau tūdaļ rīkoties, lai mājās justos vēl labāk, izpildi testu un uzzini, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Ar testu vari iepazīties šeit.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.