tv3.lv

Izsludināta pieteikšanās pasaulē lielākajam fotokonkursam; meklē talantus arī Latvijā

Pasaulē lielākais fotogrāfijas konkurss – Sony pasaules fotogrāfijas balva (Sony World Photography Awards)  – aicina iesūtīt savus darbus; aicināti pieteikties arī Latvijas fotogrāfi.

2016. gada 1. jūnijā 14:34

2017. gads ir konkursa jubilejas gads, kad apritēs 10 gadi kopš vērienīgais foto konkurss sadarbībā ar Pasaules fotogrāfijas organizāciju sniedz iespēju ik vienam fotogrāfam parādīt savas labākās fotogrāfijas plašai auditorijai, gūt atzinību, kā arī sekmēt karjeru foto mākslā, vēsta Eurocom Worldwide pārstāve Latvijā Dagnija Kaklautiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdztekus profesionālajai, atvērtajai, jauniešu un studentu darbu konkursa kategorijai tiek meklēti arī Latvijas labākie fotogrāfi, aicinot pieteikties Latvijas nacionālajai balvai. Šīs konkursa kategorijas finālists un uzvarētājs iegūst ne tikai foto industrijā augsti novērtētu atzinību, bet arī vērtīgu foto tehniku no Sony.

2016. gada konkursā tika iesūtīts rekordliels fotogrāfiju skaits – 230 103 darbi no 186 valstīm. 2016. gada labākā fotogrāfa titulu un galveno balvu ieguva Irānas foto žurnālists Asghar Khamseh ar portretu sēriju Uguns naids, kas atspoguļo sociāla rakstura problēmas, ļaujot izteikties nežēlīgos skābes uzbrukumos cietušajiem caur fotogrāfiju.

Foto

Savukārt Latvijas nacionālajā konkursā uzvaras laurus plūca jaunais fotogrāfs no Bauskas Jānis Paļulis ar ainavu Savilkonis, kurš par saviem panākumiem saka: “Esmu patīkami pārsteigts un ļoti priecīgs. Man ir tikai 22 gadi, tāpēc saņemt atzinību tik prestižā konkursā ir liels pagodinājums un motivācija izkopt prasmes, lai tiektos uz izcilību. Paldies konkursa rīkotājiem par sniegto iespēju!”

Foto: Jānis Paļulis

Foto: Jānis Paļulis

Katru gadu konkurss piesaista gan jaunos talantus, gan profesionālus māksliniekus, kuri dalās ar saviem labākajiem foto mirkļiem, kas uzņemti pēdējo 12 mēnešu laikā. Fotogrāfi savus darbus jebkurā no kategorijām var iesūtīt, reģistrējoties vietnē worldphoto.org.

Konkursa uzvarētāji iegūst vērtīgas balvas. Titula Gada fotogrāfs ieguvēja naudas balva ir 25 000 ASV dolāru, savukārt Atklātās kategorijas uzvarētājs saņem 5 000 ASV dolāru. Nacionālo konkursu uzvarētāji iegūst jaunāko Sony digitālo foto tehniku. Visu konkursa finālistu darbi piedalās izstādē Somerseta namā Londonā, kā arī tiek iekļauti ikgadējā konkursa balvas uzvarētāju grāmatā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sony pasaules fotogrāfijas balvas 2017 dalībnieku saraksts tiks paziņots 2017. gada 28. februārī. Atvērtās kategorijas un Nacionālās balvas ieguvēji tiks paziņoti 28. martā un visi pārējie finālisti tiks nosaukti 20. aprīlī, kad norisināsies ikgadējā fotogrāfu darbu izstāde Londonā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 2. maijam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm