tv3.lv

Jelgavas Smilšu skulptūru festivālā uzvar portugāļu mākslinieks

Noskaidroti 10. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla Summer Signs laureāti.

2016. gada 11. jūnijā 10:49

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 20 profesionālus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Ukrainas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Krievijas. Desmitgades jubilejas tēma ir veltīta Āfrikas iepazīšanai, kurā tēlnieki savos darbos atklāj šī kontinenta dabas daudzveidību un bagātības. Darbu tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas galvenā māksliniece Laura Vizbule, LLU profesore, ainavu arhitekte Aija Ziemeļniece, tēlnieks, starptautisku ledus, sniega un smilšu skulptūru konkursu laureāts Kārlis Īle, darbus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: tehniskā izpildījuma, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojuma un kreativitātes.

10. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla laureāti:

1. vieta – Pedro Mira, Portugāle – Māte Āfrika

Ir vispārzināms fakts, cik ļoti Āfrikas cilvēki un daba ir cietuši no citu kontinentu bagātajām valstīm. Tāpat ir vispāratzīts, ka Āfrika ir cilvēces šūpulis.

2. vieta – Andrey Koshelev, Krievija – Kalnu karalis

Kilimandžaro kalna ēnā zvēru karaļi – lauvas, cīnās par kroni.

3. vieta – Rachel Stubbs, Lielbritānija – Majestātiski cēls

Viens no svarīgākajiem Āfrikas dzīvniekiem — pa pusei reālistisks, pa pusei mākslinieciski ģeometrisks attēls.

Žūrijas simpātiju balvu saņēma Agnese Rudzīte-Kirilova no Latvijas par darbu Karotājs: no pagātnes nākotnē un Eda Kaytan no Turcijas par darbu Skaistuma aizsegā.

Foto

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 11. jūnijā no pulksten 10 līdz 24 un 12. jūnijā no pulksten 10 līdz 23. Ikviens aicināts apmeklēt arī kultūras un izklaides programmu visai ģimenei, kurā uzstāsies radošā apvienība Pasaku nams ar muzikālu rotaļizrādi Ar gaisa balonu uz Āfriku, ritma grupa Pulsa efekts, Lauris Reiniks, Samanta Tīna, Musiqq, Otra Puse un Aija Andrejeva ar grupu.

Video

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja Jelgavas smilšu skulptūru festivāla dalībnieku meistardarbi tevi iedvesmojuši ķerties pie darba pašiem, padomus smilšu skulptūru veidošanā smelies raidījuma LNT Brokastis sižetā!

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm