tv3.lv

Lielās Talkas diskusija – kā notiek cilvēka un dabas simbioze

Jau par tradīciju kļuvis tas, ka pavasarī mēs ne tikai priecājamies ar dabas atmodu, bet arī cītīgi pieliekam roku vides sakopšanā, lai visi kopā padarītu Latviju tīrāku un zaļāku. Šis gads nav izņēmums, un aizvadīta jau pēc skaita četrpadsmitā Lielā Talka. Neskatoties uz to, ka pasaulē vēl joprojām plosās pandēmija, talkotāju skaits nav sarucis. Tieši otrādi – šajā laikā mēs esam īpaši saliedēti, lai vienotos kopīgā mērķī izglītot sabiedrību dzīvot zaļāk.

2021. gada 24. aprīlī 17:47

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielās Talkas ietvaros tika rosināta arī diskusija četros paneļos ar talkas organizatoru un atbalstītāju, sabiedrībā zināmu personu un politikas veidotāju iesaisti. Diskusijas dalībnieki: Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja, Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas Valsts prezidente un Madrides kluba valdes locekle, Tomass Kotovičš, AS “Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs, Artūrs Toms Plešs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs, Jānis Vanags, “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs un vadības komandas pārstāvis, Evita Dadzīte, “Mežpils alus” Mārketinga vadītāja, Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, un Dagnis Dubrovskis, Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents.

Sarunas pirmā daļa veltīta politikas veidošanas tēmai – kopīgajam ieņemtajam virzienam ilgtspējas, bezatkritumu dzīvesveida un zaļās domāšanas veicināšanā. Otrā diskusijas daļa atvēlēta ilgtspējīgas uzņēmējdarbības apskatīšanai un izvērtēšanai – kā uzņēmumi var ietekmēt un veicināt ilgtspējīgā dzīvesveida iedzīvošanos darbiniekos un sabiedrībā ar savu darbības politiku, īpaši vēršot uzmanību uz otrreizējo materiālu izmantošanu kā vides aizsardzības veidu. Trešās daļas fokuss – veselība, aktīvais dzīvesveids un sports, rodot atbildes uz jautājumiem, kā talkošana ietekmē cilvēka veselību un pašsajūtu.

Diskusijas noslēgumā Vaira Vīķe-Freiberga un Vita Jaunzeme izkristalizēs Lielā Talkas un talkošanas virsmērķi kā tādu – ko mēs ar savu iesaistīšanos sniedzam dabai un arī paši sev.

Atgādināsim, ka, tāpat kā pagājušajā gadā, talka noritējusi saskaņā ar valdības noteikumiem, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Pavisam tika pieteiktas vairāk nekā 1200 oficiāli reģistrētas talkošanas vietas, kā arī teju 300 solo talkas, tomēr jāatzīmē, ka kopējais talkotāju skaits ik gadu ir krietni lielāks, jo ikviens var piedalīties savas apkārtējās vides sakopšanā arī nereģistrējoties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm