tv3.lv

Līgotāji, līgotāji, nav vairs tālu Jāņu diena jeb ielīgošana Jūrmalas gaumē

Jau rīt, 18. jūnijā, no plkst. 12.00-15.00, Jūrmalas brīvdabas muzejs, Tīklu iela 1a, Lielupe, pirmoreiz aicina visus interesentus uz Jāņu ielīgošanu.

2016. gada 17. jūnijā 12:53

Latviešiem kā senas kultūras tautai ir izkoptas sadzīves formas, kuru savdabīgais latviskums viņus atšķir no citām nācijām. Latviešiem ir gadu simtos pārbaudītas vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas. Mūsdienās Jāņus svin katrs, taču retais apzinās šo svētku nozīmi, tradīcijas, ticējumus un norisi.
Jūrmalas brīvdabas muzejs, kurā valda īsteni latviska vide un atmosfēra, palīdzēs sagatavoties Saulgriežu svētkiem, godājot senās tradīcijas, paražas, senču gudrību un atziņas. Kādas ir Līgo svētku tradīcijas, kas ietver sētas sakopšanu, Jāņuzāļu vākšanu, vainagu pīšanu, Jāņuguns kuršanu, pirtī iešanu, papardes zieda meklēšanu, pastāstīs un parādīs stāstniece, zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līgo dziesmas izdziedās, rituālu dejas un saulgriežu rotaļas izspēlēs folkloras kopa Lata Donga (vad. Andris Kapusts). Pasākumā vēl varēs redzēt kā sien sieru, kā cep pīrāgus un raušus, uzzināt alus un kvasa receptes, ticējumus un teikas. Noslēgumā Jūrmalas teātra lustīga koncertizrāde Mana sirds ir pūra lāde, kurā tiks izdziedātas un izspēlētas dziesmas no izrādēm Trīnes grēki, No saldenās pudeles, Īsa pamācība mīlēšanā un Skroderdienas Silmačos.

Gaidīsim jūs 18. jūnijā plkst. 12.00–15.00 Jūrmalas brīvdabas muzejā, Tīklu ielā 1a, Lielupē. Ieeja bez maksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm