Aizvadītā gada laikā mājas loma daudzu cilvēku ikdienā ir pilnībā mainījusies. Tagad mājas ir vieta gan atpūtai, gan citām aktivitātēm un produktivitātei. Līdzsvars ikdienas rutīnā ir atslēga labai emocionālajai pašsajūtai.

IKEA pētījums “Dzīve mājās” atklāj, ka teju piektdaļai Latvijas iedzīvotāju ir svarīga iespēja parūpēties par sevi ar mājas SPA, lai uzturētu labu garīgo pašsajūtu mājās.  Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA mājaslapā.

Mājas – miera osta sev un ģimenei

Lai ar pētījuma rezultātiem iepazīstinātu pēc iespējas plašāku sabiedrības loku, IKEA kopā ar raidījumu “Bez Tabu” veido sižetu sēriju “Dzīve mājās”. Trešajā “Bez Tabu” veidotajā sižetā, kas veltīts IKEA pētījumam, ieskatāmies uzņēmējas Marikas Ģedertes mājoklī. Kā norāda uzņēmēja, viņai ir svarīgi, lai mājas būtu viņas un ģimenes miera osta. “Mājām ir jābūt videi, kurā jūtamies labi, atgriežoties no darba vai ceļojumiem,” uzskata Marika. Uzņēmēja atklāj, ka viņai vieni no svarīgajiem rituāliem, kas tiek veikti mājās, ir saistīti ar rūpēm par sevi. Tieši šā iemesla dēļ Marikas vannasistabā iekārtots mājas SPA stūrītis, kur ir ļoti daudz produktu ķermeņa kopšanai un labsajūtai.

Savukārt IKEA interjera dizainere Ieva Buka dalās padomos, kā radīt SPA sajūtu jebkurā vannasistabā. Kā eksperte sižetā norāda she, tad mājas SPA nav jāuztver kā SPA, uz kuru dodamies nedēļas nogalē ar ģimeni. Mājas SPA atmosfēru varam radīt savā vannasistabā ar atbilstošiem interjera priekšmetiem, piemēram, svecēm, aromātiskajiem kociņiem un dažādiem dekoriem.

IKEA dizainere arī norāda, ka būtiski, lai mājas SPA valdītu kārtība, tāpēc īpaši jāpiedomā, kā visas lietas vannasistabā sakārtot tā, lai nerastos haosa sajūta. Kā iekārtot savu mājas SPA un kāpēc tas ir svarīgi, skaties plašāk “Bez Tabu” veidotajā sižetā.

Lai palīdzētu tev mājās justies labāk, IKEA ir izveidojuši testu, kura mērķis ir radīt izpratni par to, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Ar testu vari iepazīties ŠEIT.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.