tv3.lv

Milzis ar lauvas raksturu – Tibetas mastifs. Kas jāzina šo suņu saimniekiem?

“Sunim krēpes uz kakla liecina par kaut kādiem lauvas gēniem. Viņam ir lauvas raksturs. Kā mīti un fakti vēsta, aizstāvot savu cilvēku, Tibetas mastifs var uzveikt pat lāci. Arī dzīvē Saito ir šis instinkts – aizstāvēt, aizsargāt un, kad jūt briesmu situācijas, viņš arī paliek divreiz lielāks, viņam mainās acu krāsa. Viņam acis paliek sarkanas, un ar to viņš arī parāda savam pretiniekam, nenāc – es aizstāvēšu”, stāsta Tibetas mastifa Saito saimniece Liene Jekimova.

Šodienas varoni jau var pamanīt no tālumu. Tibetas mastifa puišiem svars ir līdz 70 kilogramiem. “Viņi ir mazēdāji. Saito mums ir svaigēdājs. Viņš ēd svaigus liellopa kuņģus, gaļu, sirdi, arī sauso barību. Nav jāsatraucas, ja suns vismaz piecas dienas neēd, jo viņi var arī neēst. Viņš mēdz norakt savu ēdienu un tad, kad viņam pēkšņi sagribas kaut ko, tad viņš atrok un nobauda. Kad gājām suņu skolā, našķi viņus maz interesēja. Saito kaltētas zivtiņas bija tas, kas paņēma uzmanību,” atklāj Saito saimniece.

Sunim ir kupls kažoks, tādēļ tā mīļākais gadalaiks ir ziema. Savukārt vasarā tam patīk ķert jūras viļņus.

“Mēs viņu ķemmējam, bet principā arī bez ķemmēšanas viņš izskatās ļoti labi. Spalva viņam mainās reizi gadā – pavasarī, bet tie ir vismaz trīs mēneši, kuru laikā viņš šo spalvu nomet. Tad viņš ir intensīvi jāķemmē, lai šī spalva nonāk nost. Kad viņš ir savā vasaras apģērbā, tad viņš ir tāds maziņš. Nevar pateikt, ka tas ir Tibetas mastifs. Saito lepnums noteikti ir aste. Kad tiek ķemmēta aste, tad tas ir skandāls, jo astei pieķerties nedrīkst,” skaidro L. Jekimova.

Tibetas mastifs ir viena no senākajām suņu šķirnēm. Viņš ir labs sargsuns. Pacietīgs un aizdomīgs pret svešiniekiem un ir ģimenes suns.

Kucēna cena ir no 1000 – 1500 eiro.

Saimniekam jābūt līderim suņa acīs un jāspēj dominēt. Ja cilvēkam ir maigs un piekāpīgs raksturs, tad Tibetas mastifs nav domāts viņam. Šim sunim nepieciešama prasmīga apiešanās, socializācija un dresūra, tad tas mājās būs mierīgs, sirsnīgs un uzticams pavadonis.

“Tibetas mastifi ir dominanti suņi, viņiem jau no mazām kucēnu dienām ir jāparāda, kurš ir saimnieks, jo suns jau pats par sevi ir bara dzīvnieks. Viņam vajag  baru, un tas viņa bars ir cilvēks, tāpēc viņam jāparāda, ka saimnieks esmu es un tu esi suns. Suņu skolā pateica, ka būs grūti, jo viņi ir ietiepīgi, spītīgi. Tas bija tiešām ļoti liels darbs. Viņš man iemācīja pacietību un to, ka ar viņu nebūs viegli. Tā kā man gribās, lai viss ir tagad, tūlīt, bet ar šīs šķirnes suni tā nebūs,” skaidro L. Jekimova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl jaunajā epizodē raidījumā “Es mīlu savu suni” varēsi iepazīties arī ar Jura Kaukuļa draudzīgo, muzikālo, balto vilciņu Balduru un uzzināsi kā rīkoties, ja ģimenē ienāk otrs suns.

Vairāk par šiem un vēl daudziem citiem suņiem uzzini raidījumā “Es mīlu savu suni” TV3  katru sestdienu pulksten 18:45, kā arī tv3play.lv platformā bezmaksas jebkurā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm