tv3.lv

No gadatirgu burzmas līdz lustīgiem Līgo – kā ārvalstu vēstnieki bauda Latvijas vasaru

Šķiet, izdzirdot vārdu “diplomāts”, daudziem prātā nāk uzvalkā iestīvējies un gaužām nopietns ierēdnis. Taču arī starp nogurdinošajiem un atbildīgajiem darba pienākumiem diplomāti prot atrast laiku, kad darba ancuku nomainīt pret brīvāku ietērpu un nedēļas izskaņā, atvēsinoties no vasaras karstuma, nobaudīt kādu vēsu dzērienu. Tam lielisks piemērs ir ārvalstu vēstnieki Latvijā.

6. augustā 6:23

Japānas vēstnieks Latvijā Jasuši Takase, ieskandinot vasaru, apmeklējis gadatirgu Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur lielajā apmeklētāju pūlī par pārsteigumu izdevies sastapties arī ar citiem tautiešiem. Gadatirgu vēstnieks nav pametis tukšā – iegādājies gan praktiskas lietas, gan kaut ko, ko uzlikt uz kārā zoba, kā arī guvis jaunus garšas baudījumus, nomēģinot vietējo kvasu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Savukārt noslēgt jūliju Takase izvēlējies Valmiermuižas alus vēstniecībā Rīgā ar pinti alus. Pēc “Twitter” publicētajiem kadriem noprotams, ka putojošais dzēriens vēstniekam gājis pie sirds.


Visčaklāk savā “Twitter” profilā ar ikdienas gaitām dalās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pauls Brummels, kurš ar lielāko baudu tver katru iespēju, kuru dzīve viņam piespēlē. Maija izskaņā Brulles ar aukstās zupas palīdzību centies pasteidzināt vasaras atnākšanu.


Savukārt kopš jūnija sākuma Latviju un latviešus caur dažnedažādām aktivitātēm un sarunām mēģinājis iepazīstināt ar Apvienotās Karalistes tradīcijām, aicinot kopīgi svinēt karalienes Elizabetes II Platīna jubileju. Rīgas ielās bijuši redzami dūdu pūšanas priekšnesumi, izdekorēta vēstniecība un tās apkaime, kā arī sarunu festivālā “Lampa” vēstnieks izmantojis iespēju popularizēt karalienes nozīmīgos svētkus.


Bet īpaši mīļi, šķiet, vēstniekam bijuši Līgo un Jāņi. Lai rastu īsto svētku sajūtu, Brummels iegādājies latviešiem tik mīļo ķimeņu sieru, pirmoreiz kopā ar sievu uzpinuši katrs sev Jāņu vainagus, kā arī ar ģimeni Saulkrastu pludmalē sagaidījuši saulrietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Šķiet, ar siltām asociācijām daudziem prātā ir arī Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss, kurš šovasar ar īpašu uzrunu uzstājies “Riga Pride” pasākumā, kur, kā pats atzīst, pamanījies uzņemt visu laiku labāko pašiņu.


Tāpat Rekss līdzīgi kā Brummels izbaudījis Līgo svētkiem raksturīgās tradīcijas, sagaidot rītausmu jeb Jāņu dienu. Ap pulksten 3 rītā vēstnieks uzņēmis pašiņu uz Akmens tilta un novēlējis visiem brīnišķīgu vasaru.


Tiesa, pavisam nesen Rekss beidzis pildīt savus diplomātisko pienākumus Baltijas valstīs un atstājis vēstnieka amatu. Latvijas deputāti, Ārlietu ministrija, kā arī valsts prezidents ar siltiem vārdiem no vēstnieka atvadījušies, vēlot izdošanos arī turpmākajā pienākumu pildīšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Šveices vēstnieks Martēns Mišlē šovasar nodevies Latvijas iepazīšanai caur tās tradīcijām un kultūru, kā arī nesmādē mūsu valsts skaisto dabu. Aktīvākais šīs vasaras mēnesis vēstniekam bijis jūnijs, kurā viņš iepazinis senlatviešu dzīvi pie jūras un sev atklājis lībiešu kultūrvēsturisko mantojumu, tostarp nogaršojot kurzemnieku zeltu – sklandrausi un vērojot elpu aizraujošus saulrietus.


Tāpat vēstnieks atzīst, ka Sigulda ar savu maģiju viņu kārtējo reizi apbūrusi. Mišlē atzīst, ka pilsētas diskrētais šarms baudāms ne tikai rudenī, bet gan visu cauru gadu.


Arī Austrijas vēstniece Latvijā Dorisa Danlere šovasar izbaudījusi Līgo svētkus – ar skaistu ziedu vainagu un saulrieta sagaidīšanu jūras krastā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm