tv3.lv

Mīļai piemiņai: tautā mīlētās Austras Pumpures dzīves gājums

Arī 2017. gads iesācies smagnēji – no dzīves 3. janvārī atvadījusies daudziem labi zināmā dziesminiece un aktrise Austra Pumpure. Viņa dziesmās vienojusi daudzus Latvijā pazīstamus mūziķus, kā arī komponistus un dzejniekus, izdziedot viņu rakstītās rindas.

2017. gada 3. janvārī 21:08

Pasaulē viņa nāca tālajā 1928. gadā (26. novembrī), un plašāk pazīstama ar savām dziesmām viņa kļuva no 1975. gada. Austra Pumpure ar komponista Imanta Kalniņa atbalstu dziesmās pārvērta darbus no tādiem dzejniekiem kā Viks jeb Viktors Kalniņš, Imants Ziedonis, Knuts Skujenieks, Māris Čaklais u.c.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kundzes sekotājus mēdza saukt par “Austras bērniem”, jo tieši viņa bija tā, kas ar savu harizmu spēja ap sevi sapulcināt tos, kas vēlējās sevi izteikt dziesmās.

Video: Austras draugu dziesmas

Dziesminiece saņēmusi Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, Triju Zvaigžņu ordeni, Goda liepājnieces statusu, kā arī pavisam nesen izdeva dziesmu burtnīcu “Ausmas draugu dziesmas”.

Kā viens no pirmajiem, kurš publiski izteica līdzjūtību publiski, bija kādreizējas grupas “Aarzemnieki” līderis Jorens Šteinhauers, kurš savā Facebook profilā rakstīja šādi: “Man palaimējas pašā tuvumā pieredzēt Austras un Austrasbērnu dzīves būtību, enerģiju, garu. Mūziku. Tas strādāja un strādās kā fantastiskais multiplikators – tāda bija un ir brīnišķīga ideja: Sniegt spēku katram individuāli – ar kopības sajūtu un mīļumu.”

Portāla Skaties.lv komanda izsaka visdziļāko līdzjūtību Ausmas Pumpures tuvākajiem cilvēkiem!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm