tv3.lv

Tautumeitu īpašā uzdrīkstēšanās! Iespējams, gada episkākā fotosesija

Vairāki simti tautisko jostu, telpā “ienests mežs”, griestos iekarināts fotoaparāts un fotogrāfa meistarība – tas saistāms ar 13. tautas deju ansambļa “Dancis” kalendāru.

2017. gada 9. janvārī 9:57

Kalendāra fotosesija ir vairāk nekā 10 gadus ilga tautas deju ansambļa “Dancis” tradīcija. Trīspadsmitais kalendārs un iepriekšējie divi tapuši fotogrāfa Jurģa Rikveiļa vadībā, kurš “Dancī” dejo ceturto sezonu, tādēļ dejas un kalendāra tapšanas aizkulises pārzina vislabāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai gan sākumā šķita gandrīz nereāli uz divu dienu foto sesiju no mūsu tērpu noliktavas iznest visus vainagus, bizes, saktas, trejdekšņus u.c. tērpu detaļas un aksesuārus, ar cītīgu darbu un numurēšanu – jo liela daļa no detaļām stāv dejotāju “plauktiņos” un ir bez numuriem, piemēram, bizes – paveicām neiespējamo.

Sākotnējā ideja bija katrā bildē akcentēt kādu citu tērpa detaļu vai aksesuāru, bet, sākot fotografēt, sapratu, ka ir detaļas, kas ir pārāk mazas vai maz, tādēļ tik un tā sākām jaukt tās kopā, tomēr mēģinot izcelt katrā bildē ko citu,” sarunā ar portālu Skaties.lv fotosesiju atceras Jurģis Rikveilis.

“Akcentus ļaujam skatītājiem pašiem atrast,” norāda fotogrāfs.

Foto sesija notika decembra vidū TDA “Dancis” mēģinājumu zālē Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kur uz divām dienām tika “ienests mežs”. “Vairāki desmiti maisu ar mulču, sienu, zariem, sūnām un visu ko paši dejotāji varējām dabūt un savākt.

Pateicoties tam, ka nezināmu iemeslu dēļ mūsu mēģinājumu zālē 13 m augstumā pie griestiem ir četri āķi, ar lielas asprātības un viltības palīdzību tur tika iekarināts fotoaparāts, kurš tika vadīts caur wifi ar telefona palīdzību – tas noteikti bija visinteresantākais šajā tehniskajā procesā. Tā kā wifi bateriju ēd ātri, tad bija arī jānodrošina iespēja vairākas reizes dienā fotoaparātu ērti nolaist un pacelt baterijas maiņai.

Piemēram, foto sesijā tika izmantoti vairāki simti tautisko jostu. To visu smuki satīt un salikt atpakaļ pa kastītēm…. elle,” ne bez smaida procesu atceras fotogrāfs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tradicionāli kalendārs dienasgaismu ierauga ikgadējā “Danča” ballē, kas vienmēr notiek gada pirmajā sestdienā. Pirmais eksemplārs tiek svinīgi pasniegts vadītājam Rolandam Juraševskim, un mēģinājumos pēc balles jau pie tā tiek arī visi dejotāji un citi interesenti.

Šogad pirmo reizi līdz ar svinīgo kalendāra pasniegšanu tika atklāta arī foto izstāde. Jau pavisam drīz kalendāra bilžu izstādi varēs apskatīt arī citur. Sekojiet līdzi informācijai!

Kalendāru var iegādāties, rakstot uz [email protected], cena – 7 eiro. Kalendāra izmērs – 47x31cm.

“Dejošana “Dancī” un iespēja veidot šos kalendārus man ir fantastiska pieredze, jo kur gan citur būtu iespējams ar tādu vērienu īstenot idejas, par kurām sākumā visi saka “nē, tas nav iespējams”?!” gandarīts ir Jurģis.

“Dancis” nav vienīgais deju kolektīvs, kurš stājies fotogrāfa Jurģa Rikveiļa kameras priekšā. Pērnruden drosmīgu projektu ar sirsnīgu mērķi viņš īstenoja kopā ar Siguldas novada Siguldas pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvu “Vizbulīte”.

Vairāk ar Jurģa veikumu vari iepazīties viņa Facebook lapā un Instagram profilā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm