tv3.lv

3 jautājumi Madarai: Ar ko veselīgu aizstāt žāvētu gaļu un kartupeļu čipsus

17. septembrī 9:25

Raidījuma “Ēd. Kusties. Baudi.” dalībnieks Armands Upesjuris strādā sēdošu darbu un mīl labi paēst. Lai tas būtu arī veselīgi, viņš konsultējas ar raidījuma vadītāju, fitnesa un uztura treneri Madaru Meieri. Rubrikā “3 jautājumi Madarai” piedāvājam šo videokonsultāciju noskatīties arī portāla “tv3.lv” lasītājiem.

Armandam interesē, kā aizstāt neveselīgās uzkodas ar ko veselīgāku, bet tikpat garšīgu. Piemēram, ko ēst žāvētas gaļas vai kartupeļu čipsu vietā?

Žāvēta gaļa ir augsti apstrādāts produkts, ņemot vērā, kādas vielas rodas gatavošanas procesā, tāpēc trenere Madara iesaka to aizstāt ar krāsnī ceptu gaļu, kam pievienotas dažādas garšvielas. Tas tādēļ, ka žāvētā gaļā parasti ir arī ļoti daudz sāls, kā arī to gatavo dūmos, kas rada kancerogēnas vielas, tāpēc šādi apstrādāta gaļa nevar tikt uzskatīta par ļoti veselīgu.

Nu bet varbūt mājās, paša gatavoti kartupeļu čipsi būs labāki nekā veikalā pirktās paciņas saturs? Arī šeit Madara tomēr iebilst, ka kā vieni, tā otri tomēr vārīti eļļā un nebūs uzskatām par veselīgiem. Savukārt plānās šķēlītēs sagriezti kartupeļi, kas cepti cepeškrāsnī uz pannas ar garšvielām varētu būt laba un vēlama alternatīva. “Es čipsus atstātu kā ārkārtas lietu. Tie ir pilni ar garšvielām, kas liek tos gribēt vēl un vēl. Bet tie nedara neko labu tavam ķermenim,” saka Madara Meiere.

Visbeidzot Armands meklē arī alternatīvu sporta veidu skriešanai, kas viņam īsti nepatīk. Madara uz to atbild, ka, ja nepatīk skriet, tad to nevajag darīt, jo ir daudz alternatīvu kardio treniņiem. “Var braukt ar riteni, peldēt, veikt tos pašus kardiotreniņus, izņemot skriešanu, un arī spēka treniņus. [..] Palēkties, pietupties, lai jūt, ka pulss ir nedaudz lielāks,” iesaka trenere.

Raidījums “Ēd.Kusties. Baudi” skatāms kanālā TV3 piektdienās pulksten 18:10, kā arī bezmaksas platformā TV3Play. Tajā  var dzīvot līdzi 8 dalībniekiem un viņu piedzīvojumiem 2 mēnešu laikā ceļā uz veselīgāku, laimīgāku sevis versiju. Ik uz soļa tos pavada, motivē un iedrošina fitnesa, uztura un veselīga dzīvesveida trenere un raidījuma “Ēd, kusties, baudi” vadītāja Madara Meiere. Katra raidījuma epizode būs stāsts, kā raidījuma viens varonis nonāk līdz savam mērķim.

Savukārt ik sestdienu “tv3.lv” publicēsim video, kurā kāds no raidījuma dalībniekiem uzdos Madarai 3 sev aktuālus jautājumus par to, kā uzlabot veselību, izskatu un pašsajūtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara Meiere ir sertificēta fitnesa un uztura trenere, grāmatas “21 diena līdz veselīgam dzīvesveidam” autore, projekta “Veselīga dzīvesveida akadēmija” dibinātāja, radio StarFM rubrikas “Veselība kā dzīvesveids” līdzvadītāja, kā arī ikdienā trenē uzņēmumus un cilvēkus individuāli sava šķīvja, kustības un ikdienas ieradumu uzlabošanā.

Savukārt aplikācijā “Coach M” pieejami padomi, veselīgas receptes un treniņprogramas, ko iesaka Madara Meiere.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm