tv3.lv

Agris Daņiļevičs iesaka veselīgas uzkodas pirms dejošanas

Dejotājiem, tāpat kā citiem, kuru ikdiena ir saistīta ar fiziskām aktivitātēm, ir jāievēro veselīgas un sabalansētas ēšanas paradumi. Horeogrāfs un deju skolas “Dzirnas” izveidotājs un vadītājs Agris Daņiļevičs ir sagatavojis ceļvedi, kurā ieskicētas veselīgas uzkodas, kas dos enerģiju un palīdzēs izpildīt gan vieglas, gan fiziski prasīgas dejas.

4. augustā 16:45

Tā kā tuvojas dziesmu un deju pasākums “Dziesma dejo, dziesma skan”, kas norisināsies Mežaparka Lielajā estrādē no 4. līdz 6. augustam, visiem dejotājiem, kas tajā piedalīsies, ir atbilstoši jāsagatavojas. Lai atvieglotu sarežģīto gatavošanās procesu dejotājiem un sniegtu vērtīgas zināšanas citiem dejošanas entuziastiem, Agris Daņiļevičs ir sagatavojis veselīgu uzkodu ceļvedi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpaši svarīga nozīme ir ēdieniem, ko uzņemt pirms fiziskām aktivitātēm, jo tie apgādā ar uzturvielām, kas sniedz nepieciešamo enerģijas devu un tādējādi palīdz veiksmīgi noturēt pat ļoti intensīvu dejas ritmu. Taču, lai katra deja būtu veiksmīga, ir jāzina, ko tieši ēst pirms dejošanas.

Kāpēc ir nepieciešama veselīga uzkoda pirms dejošanas?

Pēc A. Daņiļeviča domām, uzkodas kalpo kā lielisks ātrās enerģijas avots, jo tajās ir daudz nepieciešamo uzturvielu un tās ir mazas, tādējādi tiek uzņemta pietiekama pārtikas deva, kas palīdz remdēt izsalkumu un sniedz enerģiju, bet vienlaikus nepārslogo vēderu un neapgrūtina dejošanu.

Agris Daņiļevičs, horeogrāfs

“Vislabākais piemērs ir kāds veselīgāks saldums – šokolāde ar zemu tauku saturu un pazeminātu cukura līmeni vai dažādi enerģijas batoniņi.”

Veselīgas uzkodas, kuras uzņemt pirms viegla deju mēģinājuma vai koncerta

Vērtējot uzkodas, pieredzējušais horeogrāfs atklāj, ka lielāka nozīme slēpjas nevis izvēlētajā ēdienā, bet gan uzņemtajā pārtikas daudzumā.

Agris Daņiļevičs, horeogrāfs

“Tāpat kā veicot jogu vai stiepšanos, arī lēnas dejas laikā ir lielāka iespēja ātri sajust izsalkumu. Tāpēc ir nepieciešams paēst tik daudz, lai justos labi, un ne vairāk, jo pretējā gadījumā vēders kļūs smags un aktivitāti veikt būs grūtāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselīgas uzkodas, kas noderēs pirms intensīva deju mēģinājuma vai koncerta

Kā jau iepriekš minēts, pirms ātras un intensīvas dejas ir nepieciešama uzkoda, kas sniedz ātru enerģijas devu.

Agris Daņiļevičs, horeogrāfs

“Tā var būt šokolāde ar pazeminātu cukura un tauku saturu, rieksti un maza izmēra kafijas tase ar pavisam nelielu cukura daudzumu. Tajos atrodamais ogļhidrātu un olbaltumvielu daudzums un mazais cukura saturs sniegs īslaicīgu, bet gana intensīvu enerģiju. Komplektā ar pietiekamu miega daudzumu un pareizu iesildīšanos pirms dejas šīs uzkodas palīdzēs deju ne tikai iesākt, bet arī novest līdz galam.”

Lai enerģijas pietiktu gan tiem, kuri dziedās un laidīsies dejā, gan uzveduma skatītājiem, dziesmu un deju pasākuma “Dziesma dejo, dziesma skan” draugs “Narvesen” būs pasākumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm