tv3.lv

Arvien vairāk cilvēku dzer tā dēvēto krāna ūdeni

Vēss, drošs un garšīgs dzeramais ūdens ir vienmēr nepieciešams, bet īpaši svarīgs tas ir karstās vasarās. Latvijā aptuveni divas trešdaļas iedzīvotāju tā dēvēto krāna ūdeni izmanto kā dzeramo ūdeni.

Aptuveni puse iedzīvotāju tikai un vienīgi dzer centralizētās apgādes ūdeni. Teju trešdaļa aptaujāto dzer gan krāna ūdeni, gan veikalā pirkto. Savukārt 12% cilvēku dzer tikai fasēto ūdeni.

Pilsētu ielās arvien biežāk redzami dzeramkrāni. Cilvēki tos izmanto ne tikai dzeršanai.

“Es tikai rokas mazgāju.” Sandra šoreiz noskaloja rokas, bet mājās viņa labprāt dzer pilsētas ūdeni. “Tas ir garšīgs, nekādas vainas nav… Kādreiz bija hlorēts, bet normāls ūdens manā izpratnē.”

“Es uzticos, ka tas ūdens ir tiešām tīrs.” Andris ir pārliecināts, ka ūdens dzeramkrānā ir drošs. Tāpat viņu apmierina arī ūdens temperatūra un garša. “Man ūdens garšo no krāna. Nekādas vainas nav, šis nav pārāk auksts, var dzert mierīgi.”

Vairumā Latvijas pilsētu ūdens apgādes uzņēmumi ir nomainījuši teju visas centrālās dzeramā ūdens caurules. Tādējādi drošība un arī garša tiek būtiski uzlabota.

“Caurules var ietekmēt garšas īpašības.” “Rīgas ūdens” padomes pārstāvis Tālis Juhna skaidro, ka ūdensvadi lielā mērā ietekmē ūdens garšas īpašības. Piemēram, Rīgā vairumā gadījumu nepatīkamu piegaršu dzeramajam ūdenim piešķir pats pēdējais piegādes posms, dzīvojamās ēkas iekšējās caurules.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iekšējie tīkli ir mājsaimnieku pārvaldībā. Tas ir darbs mājas apsaimniekotājam, lai liktu kvalitatīvu materiālu, kvalitatīvas caurules, tad šīs problēmas nebūs,” saka Juhna.

Salīdzinot ar pirms 10 gadiem veikto aptauju novērojams, ka par 14% pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kur pilsētas ūdeni lieto bez īpašas apstrādes. Tas liecina par pieaugošu uzticību centralizētajam ūdenim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm