tv3.lv

Kā bērniem "iemānīt" veselīgus ēdienus un vairāk šķidruma? Skaidro eksperte

Šajā rubrikā 8 videoatbilžu sērijā portālā “tv3.lv”  fitnesa un uztura trenere Madara Meiere stāsta, kā būt veselīgam un, esot harmonijā ar sevi, vislabāk izmantot sava ķermeņa iespējas. Padomus par treniņiem karstā laikā, meklē šeit, bet to, kā nenodarīt savai veselībai skādi vasaras ballītēs, lasi šeit. Raksts par to, cik daudz šķidruma jāuzņem karstā laikā, atrodams šeit.

Ja ikdienā bērni būs radināti pie regulāras padzeršanās un pareiza uztura, arī ballītēs mazās rociņas tik bieži nesniegsies pēc neveselīgiem našķiem. “Bērnam par paēšanu un regulāru padzeršanos var aizmirsties, īpaši, ja tā ir aktīva ballīte, tāpēc pieaugušais ir tas līderis, kurš ik pa brīdim pasauc un atgādina, piedāvā padzerties. Lai bērnam rastos pieradums padzerties. Tas viņam palīdzēs ne tikai tagad kā bērnam, bet uz visu dzīvi izveidosies kā paradums. Viņš atcerēsies, ka padzerties un paēst ir prioritātes, lai ķermenis būtu vesels,” skaidro trenere Madara.

Taujāta par veselīgiem našķiem bērniem, brīžos, kad gribas ko gardu, eksperte iesaka par to vecākiem padomāt, jau dodoties uz aktivitāšu vietu vai ballīti. “Līdzi paņemti rieksti, augļi, tas var būt banāns, kas ir salds un ko bērns varētu akceptēt. Var iepriekš sagatavot veselīgas našķu alternatīvas – piemēram, mājās ceptus banānu mafinus, braunijus vai citas receptes. Tie var būt arī žāvēti augļi. Bet tu esi gatavs, somā līdzi ir kārbiņa ar veselīgām uzkodām, ko savam bērnam piedāvāt,” iesaka Madara.

Lūk, dažas idejas, kas varētu noderēt našķu sagatavošanai:

Iepriekš jau publicējām Madaras ieteikumus, kā pareizi sagatavoties fiziskai slodzei. Viņa iesaka izvairīties no pārlieku liela cukura uzņemšanas, jo tas dos ātru enerģiju, bet tā arī ļoti ātri kritīsies.

Ieteicamie veselīgie našķi:

  • Rieksti
  • Augļi, kas nesaspiežas
  • Žāvēti augļi
  • Ūdenim pudelē pievienota pus karotīte medus

Madara Meiere ir sertificēta fitnesa un uztura trenere, grāmatas “21 diena līdz veselīgam dzīvesveidam” autore, projekta “Veselīga dzīvesveida akadēmija” dibinātāja, radio StarFM rubrikas “Veselība kā dzīvesveids” līdzvadītāja, kā arī ikdienā trenē uzņēmumus un cilvēkus individuāli sava šķīvja, kustības un ikdienas ieradumu uzlabošanā.

Savukārt aplikācijā “Coach M” pieejami padomi, veselīgas receptes un treniņprogramas, ko iesaka Madara Meiere.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījums ar Madaru Meieri “Ēd. Kusties. Baudi.” televīzijā TV3 būs skatāms jau šoruden, sniedzot praktiskus padomus, kā uzlabot veselību, pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm