tv3.lv

Vai karstā laikā ieteicamas fiziskas aktivitātes? Fitnesa un uztura treneres padomi

16. augustā 14:52

Karstuma vilnis jau nedēļu ieskauj Latviju, un laiska vasaras baudīšanas rit uz pilnu klapi. Tomēr tas nenozīmē, ka jāaizmirst par veselīgām fiziskām aktivitātēm. Par to, kā karstā laikā sportot, palīdzot, nevis nodarot pāri savai veselībai, stāsta fitnesa un uztura speciāliste un jaunā raidījuma “Ēd.Kusties. Baudi.” vadītāja Madara Meiere.

Turpmāk videoatbilžu sērijā portālā “tv3.lv” Madara Meiere stāstīs, kā būt veselīgam un, esot harmonijā ar sevi, vislabāk izmantot sava ķermeņa iespējas.

Lai arī valda karstums, tas nenozīmē, ka var un vajag aizmirst par kustībām un fizisko slodzi. Tomēr viss jādara ar apdomu. “Svarīgākais, ko atcerēties, ir uzņemt pietiekami daudz ūdeni, – tik, cik tas cilvēkam ir nepieciešams – 30 mg uz katru ķermeņa kilogramu. Un papildu ūdeni līdz pat puslitram dienā karstā laikā, īpaši, ja ir arī fiziskas aktivitātes,” skaidro Madara.

Viņa iesaka neatmest ierastos treniņus un fiziskās aktivitātes arī karstā laikā, turpinot regulāri sportot. Savukārt jaunas treniņprogrammas vai aktivitātes gan nevajadzētu uzsākt karstuma viļņa laikā, lai nekaitētu savai veselībai. Eksperimentus labāk atlikt uz vēsāku brīdi. Tāpat ļoti svarīgi ir pēc slodzes atpūsties un izgulēties, lai organisms varētu atjaunot savus resursus. Vairāk skaties video.

Savukārt, ja paredzamas sacensības vai liela fiziska slodze, padomus, kā pareizi tai sagatavoties, atradīsi šajā rakstā. 

Madara Meiere ir profesionāla fitnesa un uztura trenere. Jau septembrī TV3 varēsi skatītes raidījumu “Ēd.Kusties.Baudi.”, kurā Madara tā dalībniekiem palīdzēs uzlabot veselību un formu.

Savukārt aplikācijā “Coach M” pieejami padomi, veselīgas receptes un treniņprogramas, ko iesaka Madara Meiere.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm