tv3.lv

VIDEO: 4200 jūdzes pievarētas, A to B Rollerski ceļš uz lielajiem ekrāniem turpinās

1988. gadā viņš to veica viens pats, septembrī, šoreiz jau ar veselu filmēšanas grupu, Raimonds Dombrovskis to izdarīja atkal – veica 4200 jūdzes jeb vairāk 6700 kilometrus, ar rollerslēpēm šķērsojot Ziemaļamerikas kontinentu. Tagad atlicis pats pēdējais – pabeigt ceļu līdz kino ekrāniem, lai šo stāstu varētu pastāstīt arī pārejiem. Portāls Skaties.lv piedāvā ieskatu gan jau, iespējams, redzētajos kadros, gan arī pavisam svaigos montāžas darbos un kadros no topošās dokumentālās filmas A to B Rollerski.

2015. gada 19. jūnijā 13:46

Kas ir Raimonds Dombrovskis?

1979. gadā, būdams 17 gadus vecs, Raimonds Dombrovskis kopā ar vecākiem emigrēja no Padomju Latvijas uz Ameriku, kur kļuva par septiņkārtēju ASV čempionu biatlonā. 1988. gadā viņam bija jāpiedalās Ziemas olimpiskajās spēlēs Kalgari (Kanāda), tomēr veselības problēmu dēļ no šī sapņa nācās atteikties. Tas bija dramatisks lūzums viņa sportista karjerā un līdz ar to arī lielu pārdomu brīdis viņa dzīvē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO


Lai nezaudētu fizisko formu, bet galvenais – lai saprastu, kā dzīvot tālāk – Raimonds nolemj doties ceļojumā no Arktikas (Inuvik) līdz pat Meksikai (Baja) ar rollerslēpēm. Neviens pirms viņa neko tādu nebija paveicis un neviens šo ceļa posmu šādā veidā nav veicis joprojām.

90 dienu ilgajā ceļojumā, šķērsojot Kanādu un ASV, Dombrovskis satiek daudzus interesantus cilvēkus – savu identitāti un valodu zaudējošos indiāņus un citus piedzīvojumu meklētājus. Savstarpējās sarunās atklājas Latvijas nozīme Raimonda dzīvē. Viņš bija pārliecināts par Latvijas spēju kļūt neatkarīgai. Savas pārliecības vadīts, Raimonds izmantoja katru iespēju, lai stāstītu par Latviju un latviešiem.

Pēc vairāk nekā 25 gadiem Raimonds vēlreiz ar rollerslēpēm dodas ceļojumā pāri Ziemeļamerikai. Ceļojuma laikā viņš atcerās braucienu 1988. gadā, apmeklējot tās pašas vietas un satiekot tos pašus cilvēkus. Caur atmiņu stāstiem atklājas Raimonda dzīves līnija un dēkaiņa daba. Kā arī veidojas unikāla liecība par posmiem gan Latvijas, gan arī ASV vēsturē.

Ieskats dokumentālajā filmā

Kas ir stāsta aktualitāte?

Raimonda Dombrovska stāsts parāda, ka no grūtībām neviens nav pasargāts. Katra cilvēka dzīvē var būt negaidīti pavērsieni, kas radikāli maina ierasto notikumu gaitu. Lai gan šis ir piedzīvojumu stāsts par profesionāla atlēta gaitām, tas kalpo kā metafora jebkurai dzīves sfērai. Šī filma tiecās atklāt pārmaiņas cilvēka personībā, vērtībās, sportā un arī dabā vairāk nekā 25 gadu laika griezumā.

Filmas A to B Rollerski mērķis ir iedvesmot skatītāju noticēt saviem spēkiem un nepadoties grūtību priekšā. Rast oriģinālus risinājumus savām problēmām un nebaidīties darīt ko tādu, kas iepriekš nav darīts. Raimonda dēkas, veiksmes un neveiksmes ir lielisks piemērs tam, ka, sekojot savai sirdij, cilvēks var kļūt laimīgs un piepildīts, darot tieši to, kas viņam patīk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas tīzeris

Ceļā devās pieci cilvēki

Ceļu no Latvijas uzsāka filmēšanas grupa četru cilvēku sastavā. Galvenais varonis jau bija Ziemeļamerikā. Raimondu satikām Kanādā, kempingā pie Dawson City Jukonas upes krastā pēc veiksmīgas mēnesi garas upes ekspedīcijas.

Kemperis pielādēts ar pārtiku, un visi pieci uzsākam ceļu uz ziemeļiem, kur mazā pilsētelē Inuvik 26 gadus atpakaļ sākās Raimonda rollerceļojums. Maršuta izvēlē centāmies maksimāli pieturēties pie oriģinālā maršuta. Tomēr daudzās vietās ceļi ir rekonstruēti, un tas vairs nebija iespējams.

Iegūtais videomateriāls ir tikpat krāsains. Raimonds gan šoreiz neveica visu ceļu ar rolleriem. Bet gan skaistākajās, interesantākajās un arī grūtākajās vietās uzvilka kājās rollerslēpes, lai pakavētos atmiņās un pastāstītu par piedzīvoto. Vērojot Raimondu, kas traucās lejā no kalna, sapratām, ka 26 gadi viņa piedzīvojumu kārē neko nav mainijuši, varbūt tikai likuši tai augt.

A to B Rollerski uz ekrāniem – šā gada nogalē!

Šobrīd filma ir montāžas procesā. 22h garš videomateriāls no 1988. gadā filmētām VHS kasētēm tiek kombinēts ar jauno materiālu. Filmu paredzēts pabeigt šā gada nogalē. Jaunumiem var sekot līdzi mūsu Fb lapā. Filmas mājas lapā ir iespējams izlasīt arī Raimonda dienasgrāmatu, kas tika rakstīta 1988. gada brauciena laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm