tv3.lv

Ziemas saulgrieži – īstais laiks attīrīties un kalt nākotnes plānus

Ziemas saulgrieži iezīmē pārmaiņas dabas ritējumā, un ir pienācis laiks ieskatīties sevī. Kā rīkoties, lai atvairītu tumsu, aizejošā gada neveiksmes, sliktos darbus un domas un nākotne rādītos priecīga, Skaties.lv jautāja pazīstamajai uzņēmējai, veselīga dzīvesveida speciālistei un ezoteriķei Elitai Drākei.

2019. gada 20. decembrī 9:10

Kad dabā iestājas visīsākā diena un garākā nakts, ir pienākuši ziemas saulgrieži. Šis laiks ir cieši saistīts gan ar apkārtnes, gan domu sakārtošanu, un ir īstais laiks, kad kaldināt nākotni un ļauties sapņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cilvēks bez sapņiem iet postā,” sarunā ar Skaties.lv uzsver Elita Drāke. Tomēr, pirms ķerties pie sapņošanas, ir ne mazums praktisku rituālu, kas veicami. Ar ko sākt?

Aizmirsti par pagātni!

“Šī gada iedarbība turpināsies vēl nedaudz janvārī, bet lai mēs skaisti šo gadu noslēgtu, pirmā lieta, ko es visiem iesaku neatkarīgi no tā, kā cilvēks jūtas, ir saprast četras dzīves sfēras. Tās ir attiecības, ekonomiskā matērija jeb naudas stāvoklis cilvēka dzīvē, veselība, kas varētu būt sāpīgā vieta ļoti daudzām ģimenēm Latvijā, un, protams, ne mazāk svarīgi, lai mēs varētu runāt par kaut kādu sakārtotību, mums ir jāsaprot, ar kādu uzdevumu, misiju mēs nākam uz zemes,” norāda Elita Drāke.

Laikā, kad tumsa sasniegusi augstāko pakāpi, Elita atgādina ikvienam priecāties un atrast prieku ikdienas sīkumos.

“Ja cilvēks ilgstoši, kā tas ir mūsu gadījumā, dzīvo bez saules un gaismas un sevī ielaiž drūmumu, tas nozīmē, ka smadzenēs veidojas izmaiņas. Ja tas ir ilgstoši, mēs zinām, ka fizioloģiski un medicīniski tas ir neatgriezeniski.

Lai cik tas jocīgi skanētu un tas īsti neko nemaksā, cilvēkiem vajag sākt priecāties. Un to es iesaku visiem – tagad un uzreiz atrast prieka avotus!” mudina ezoterikas speciāliste.

Kā novērojusi Drāke, cilvēkiem patīk kavēties pagātnē, un labākai nākotnei no pagājības viņa iesaka ņemt līdzi skaistos brīžus, nevis nastu, kā tas bieži notiek:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elita Drāke

Elita Drāke
Veselīga dzīvesveida speciāliste un ezoteriķe

“Ja šobrīd nav sniega, sapņojam, par sniegu, par sauli, par tuvojošos vasaru! Pagātni vispār vajadzētu aizmirst!”

Ar kadiķi pret mošķiem

Ziemas saulgrieži iezīmē saules atgriešanos, un labas dzīvošanas eksperte šajā laikā jo īpaši aicina cilvēkus uz gaismas daudzināšanu un būšanu dabā.

“Ir jāturpina dedzināt sveces, sēdēt pie kamīniem, ugunskuriem, kam šobrīd ir labvēlīgi apstākļi, un vairāk būt svaigā gaisā.

Saulgriežos un svētku laikā vajadzētu ne tik daudz sēdēt galdiem un rīt, bet līdz pat 6. janvārim, kad noslēdzas cikls un ir Zvaigžņu diena, es iesaku pilnīgi mākslīgi plānot ar ģimenēm āra pasākumus – pastaigas, atrakcijas, doties meklēt egles, fantazēt, ko vien var, lai tikai cilvēki būtu ārā, jo saules un svaigā gaisa trūkuma dēļ mūsu imūnsistēma ir stipri novājināta,” par to, kā mazināt gaismas deficītu, klāsta Elita.

Ziemas saulgrieži nav iedomājami arī bez krāsām, ar kurām, kā atzīst eksperte, arī sevi šajā laikā glābj, tādēļ cilvēkiem nevajadzētu kautrēties no koša apģērba.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Noteikti vajag eksperimentēt ar krāsām arī apkārtnē, jo, ja skatāmies ārā pa logu, viss tiešām ir pelēks, netīrs un drūms. Ja mēs vēl staigāsim melnos apģērbos un izvēlēsimies melnus aksesuārus, tad, protams, aizsargāti mēs būsim, bet vai tas ir vienīgais, ko mēs svētkos vēlamies,” būt košiem mudina Drāke.

Tāpat ezoteriķe aicina vērst uzmanību uz vides sakārtotību. “Jau senie latvieši piekopa tīrīšanas rituālus, kad gādāja par kārtību un tīrību mājās – revidēja drēbju skapjus, izmeta nevajadzīgās lietas.

Tas pats ir arī mūsdienās, kad gan vīriešiem, gan sievietēm vajadzētu parūpēties par kārtību arī somās, darba kabinetos, automašīnās. Vairāk man rūp tie, kuri dodas garajām svētku brīvdienās. Arī bērniem jāsakārto skolas mantas, grāmatas, burtnīcas.

Tas neko nemaksā, bet rezultāts ir nenovērtējams. Ir gadījumi, kad cilvēki smīkņā, bet pēc tam man saka lielu paldies, jo šī terapija ir ar vislielākajiem rezultātiem,” norāda ezoteriķe.

Kad māja ir iztīrīta un galva sakārtota, atliek ķerties klāt kadiķiem, kam piemīt spēja ar savām maģiskajām īpašībām atvairīt negatīvo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Noteikti nesiet mājās kadiķus un kvēpiniet ārā mošķus! Kvēpiniet mošķus no stūriem, no pakšiem, no savām galvām, no savām domām! Tīriet mājas gan ar kadiķiem, kas Latvijā ir labākais vīraks, gan ar svecēm!” tā Drāke.

Cilvēkam bez sapņiem nav nākotnes

“Kad vide ir sakārtota, laikā no ziemas saulgriežiem līdz jaunajam gadam cilvēkam vajadzētu sašķirot savu dzīvi. Paskatīties, vai tas, ko mēs darām, mums patīk, rada prieku, vai mūsu dzīve ir aktīva, vai mēs eksistējam un meklējam problēmas un vainu citos.

Cilvēkam bez sapņiem un mērķiem nav nākotnes! Te vairs nepalīdzēs ne pareģojumi, ne horoskopi, ne zīlēšanas. Ir pašam jāsaprot, ko tu gribi, un ir jāsapņo. Cilvēks bez sapņiem iet bojā,” saka Elita.

Pēc viņas domām, ilgajā svētku periodā cilvēkam vajag atrast laiku arī sev un izšķetināt, kas ir tas, kas dzīvē īsti neapmierina.

“Es rakstīšu vēstuli sev. Rakstot vēstuli Ziemassvētku vecītim, Dievam, eņģeļiem, mēs tomēr varam samelot, bet, rakstot vēstuli sev, mēs nemelojam, jo patiesībai taču kaut kur jāparādās,” teic Elita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Domājot par ķermeņa tīrību, svarīgs ir ūdens – gan doties aukstās peldēs un veikt pirts rituālus ar skrubēšanos, gan patērēt ūdeni dzerot.

Tāpat ezoteriķe iesaka padomāt, ko svētku laikā ēdam. Savas emocijas noteikti neaizstāt ar parastu pieēšanos, bet tā vietā izvēlēties baudīt gardus ēdienus pie smalki klātiem galdiem.

“Dzerot vīnus un šampaniešus, noteikti neaizmirst teikt labus vārdus un vēlējumus, jo vārdos arī ir spēks.

Latvijas cilvēkiem gribu novēlēt: netiekaties negatīviem, smagiem cilvēkiem, runājiet labus vārdus un domājiet labas domas!” tā Drāke.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm