Foto: ieskats balvas “Zelta Mikrofons” nominantu izziņošanas burziņā

0 Komentāru
Foto: ieskats balvas “Zelta Mikrofons” nominantu izziņošanas burziņā
RITVARS STANKEVIČS

Otrdienas, 19. janvāra, pēcpusdienā tiešraidē no RISEBA Arhitektūras un mediju centra “H2O 6” norisinājās visaptverošākās mūzikas nozares balvas ”Zelta Mikrofons” nominantu izziņošanas pasākums. Šogad tas izvērtās citādāks nekā ierasts.

Līdz ar ierobežojumiem, kas ieviesti, lai samazinātu jaunā koronavīrusa izplatību, šogad balvas ”Zelta Mikrofons” pretendenti nepulcējās klātienē, taču ierastā svētku sajūta neizpalika. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās vairāki balvas ”Zelta Mikrofons” pretendenti – Jolanta Gulbe-Paškeviča kopā ar pianistu Kristapu Vanadziņu izpildīja sevis aranžēto Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera kompozīciju “Dziesma par spēli”, Kārlis Kazāks kopā ar Kasparu Tobi – elektroniskās mūzikas kopdarbu “Caur saskrāpētu stiklu”.

Pasākumā uzstājās arī jaunie un enerģiskie “Sub Scriptum”, Kristīne Pāže un grupa “Kautkaili”, bet noslēgumā – Ozols un Zebrene ar hitu “Antidepresanti”.

Šogad balvas ”Zelta Mikrofons” pretendentu vidū nav izteiktu līderu. Dziedātāja Aija Andrejeva pretendē uz balvu trīs kategorijās – gada labākajam popmūzikas albumam izvirzīts ”Es iešu tālāk”, kopdarbs ar Agnesi Rakovsku un Kristīni Pāži, dziesma ”Laime šī”, iekļuvusi nominantu vidū kategorijā ”Dziesma” un ”Elektrum Gada dziesma”. Pa divām nominācijām saņēmuši tādi izpildītāji kā Kārlis Kazāks, Ozols, ”Carnival Youth”, Dons, ”Triānas Parks”, ”Tautumeitas”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Laura Polence (Tutas lietas), Jānis Ruņģis un Ūga. Vairāk par nominācijām uzzini te!

Pasākumu vadīja Mārtiņš Ruskis, un starp nominantu paziņotājiem bija Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības direktore Liena Grīna, raidījuma ”Bez Tabu” žurnāliste Diāna Urbāne, mūziķis un RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas katedras vadītājs Jānis Holšteins, mūzikas žurnālisti un kritiķi Jānis Žilde un Kaspars Zaviļeiskis, dīdžejs un radio ”Pieci.lv” mūzikas redaktors Mārtiņš Makreckis jeb Makree, radio ”TEV” dīdžejs Lauris Zalāns, producents Gints Stankevičs, ”4Finance” izpilddirektors Gvido Endlers un citi.

Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons” ceremonija notiks 16. martā. Tradīcijai godināt labākos ierakstus šogad aprit 25. gadskārta.

0 Komentāru