tv3.lv

Īstu veču cīņas – karstums, sviedri, ātrums, spriedze, uztraukums un asi, bīstami, spīdīgi ieroči sacensību šovā "Izkalts ugunī" TV6!

Kopš civilizācijas pirmsākumiem cilvēki ir darinājuši ieročus. Mietu asināšana un akmens dauzīšana laika gaitā tapusi par sarežģītu profesiju, kas prasa valdīt pār uguni un tēraudu. TV6 piedāvā jaunu sacensību šovu, kurā sacentīsies labākie ieroču darinātāji un kalēji – “Izkalts ugunī”.

2021. gada 13. aprīlī 12:57

Katrā raidījumā piedalās četri pieredzējuši asmeņkaļi, kas sacentīsies plecu pie pleca, lai savas prasmes pierādītu pasaulei. Kalējiem tiks doti trīs uzdevumi, viens par otru sarežģītāki – pēc katra uzdevuma vājākā snieguma autors tiek izslēgts, līdz labākais iegūs naudas balvu un “Izkalts ugunī” uzvarētāja titulu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmajā uzdevumā dalībniekiem jāizgatavo ieroča asmens, otrajā – spals, bet trešajā fināla uzdevumā sacentīsies tikai divi labākie, kuru uzdevums – izgatavot īstu samuraja zobenu piecu dienu laikā!

Lai arī visi kalēji ir pārliecināti par sevi un pieredzējuši, šovā viss izrādās sarežģītāk kā savā darbnīcā. Ir ierobežots laiks, jāstrādā ātri un precīzi. Nezinātājiem varbūt šķiet, ka ieroča kalšana ir rupjš darbs, kurā galvenais ir spēks, tomēr jebkura mazākā kļūda var būt liktenīga, un ierocis nebūs nekam derīgs.

Ja priekšā ir tikai tērauda gabals, un trīs stundu laikā jāizgatavo funkcionāls ierocis, kurš spēj cirst, griezt un skaldīt, steigā daudz kas var noiet šķērsām. Vai pietiks laika? Vai temperatūra nebūs par augstu? Vai ierocis atbildīs visiem noteiktajiem parametriem? Galu galā – ja arī izdosies visu izdarīt kā iecerēts – vai tas būs labāk, kā izdevies konkurentiem?

Katram dalībniekam ir savas stiprās un savas vājās puses – citam labāk padodas izdomāt dizainu, citam tieši asmeņa kalšana, bet kādam izdodas neticami skaisti un interesanti spali, taču beigās visu noteiks ieroča pārbaude uz izturību un asumu – vai tie spēs paveikt tiem paredzētos uzdevumus?

Īstu veču cīņas – karstums, sviedri, ātrums, spriedze, uztraukums un asi, bīstami, spīdīgi ieroči sacensību šovā “Izkalts ugunī” no 15. aprīļa ceturtdienās plkst. 21:00 TV6!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm