tv3.lv

Kā tiek īstenoti lielākie, augstākie, garākie un sarežģītākie pasaules projekti? Skaties raidījumā "Būvējot milžus" TV6!

Apmeklējot iespaidīgas celtnes, braucot cauri kilometriem gariem tuneļiem, uzbraucot augstos debesskrāpjos, pārvietojoties ar kruīzkuģiem vai paceļoties gaisā modernās lidmašīnās, cik bieži cilvēki padomā – kā nez tas viss ir uzbūvēts? Kā tas vispār bijis iespējams, un kā tas viss turas kopā?

2021. gada 18. maijā 13:34

TV6 darbdienās raidījumā “Būvējot milžus” piedāvā ieskatīties, kā tapušas pasaules lielākās un sarežģītākās būves, kā tika uzbūvēti pasaules milzīgākie kruīzkuģi, stadioni, baznīcas, tilti, lidmašīnas, kuģi un vilcieni. Kas pats interesantākais, šoreiz uzmanība īpaši tiks vērsta uz problēmām un izaicinājumiem, ar kuriem projektu īstenošanas komandas saskārās to realizācijas laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elitāru inženieru komandas ķeras pie darba, lai īstenotu vērienīgus, prātam neaptveramus un pasaulē vēl nepiedzīvotus projektus – tās ir milzīgas puzles no miljoniem mazu gabaliņu, kuriem katram jābūt precīzi savā vietā un īstajā laikā, jo katra kļūme var būt liktenīga. Šie projekti ir milzu izaicinājums jebkuram iesaistītajam, jo nekas tāds pasaulē iepriekš nav radīts.

Jau pirmajā raidījumā ieskatīsimies, kā tapa pasaules lielākais kruīzkuģis, kurš var uzņemt 5700 pasažierus, izmitinot tos 2224 kajītēs. Tā apmēri pārsniedz līdz šim būvēto – tas plānots 316 m garš, 65 m augsts, tas ir trīsreiz smagāks par Titāniku. Uz tā klāja atradīsies 20 bāri un restorāni, 2 izrāžu zāles un 4 peldbaseini.

Kuģa būvniecībā tiek ieguldīti 725 sterliņu mārciņu, kas ir milzīga nauda, un tādēļ kuģim jābūt gatavam tieši noteiktajā laikā. Ar kādām grūtībām saskārās kuģu būvētāji? Pēc tam ķersimies pie 30 km gara dzelzceļa tuneļa būvniecības zem Kopenhāgenas vēsturiskā centra, modernākā pasaules stadiona celtniecības Atlantā, okeāna straumi apturošas barjeras, kas pasargās Venēciju no ūdens līmeņa paaugstināšanās, būvniecības, kā arī daudziem citiem ļoti izaicinošiem un progresīviem projektiem.

Skaties, kā īstenoti lielākie, augstākie, garākie un sarežģītākie pasaules projekti raidījumā “Būvējot milžus” no 18. maija darbdienās plkst. 16:00 TV6!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm