Kāds laiks gaidāms atlikušajā vasarā? Intervija ar TV3 laika ziņu moderatori Maiju Rozīti‑Krištopani

0 Komentāru
Kāds laiks gaidāms atlikušajā vasarā? Intervija ar TV3 laika ziņu moderatori Maiju Rozīti‑Krištopani
Publicitātes foto

Būs lietus vai spīdēs saule? Kad gaidāms karstums un kad veldze? Uz šiem jautājumiem atbildes pavisam noteikti zina TV3 laika ziņu moderatore Maija Rozīte-Krištopane.

Ikdiena un darbs televīzijas prožektoru gaismā ir daudzu sapnis. To, kādas aizkulises paveras laika ziņu moderatoru ikdienā, šovasar uzzināja Ralfs Eilands, kurš pieņēmis saldējuma ”Super Viva” izaicinājumu un metas iekšā jaunos piedzīvojumos.

Šoreiz Ralfs ielūkojās laika ziņu tapšanas aizkulisēs un iemēģināja prognožu lasīšanu brīvā dabā.

”Ralfs ir talantīgs un daudzpusīgs cilvēks. Es domāju, ka nav nekas tāds, kas viņam nebūtu pa spēkam. Viņam jau ir pieredze būt kameru priekšā. Saistībā ar laika ziņu stāstīšanu ir dažas nianses, kas jāievēro, un tad jau viss sanāk,” stāsta Maija.

Laika ziņu pasaule Maijai nav sveša – jau vairākus gadus viņa televīzijas skatītājiem stāsta par karstām un ne tik karstām vasarām, lietainām rudens dienām, stindzinošām ziemām un skaistiem pavasariem.

Viņa smej – vismaz divas reizes dienā cilvēki taujā, kāds laiks gaidāms. Šo jautājumu uzdevām arī mēs!

”Es neesmu ilgtermiņa prognožu piekritēja, tādēļ pievēršu tām diezgan maz uzmanības. Redzu, ka diezgan bieži sanāk kļūdīties pat ar īstermiņa prognozēm. Piemēram, ir iespējams kļūdīties pat nedēļas prognozēs. Tāpēc es, nepamatojoties uz kaut kādām meteoroloģiskajām kartēm, vienkārši varu teikt – vasara nebeigsies un turpināsies,” stāsta Maija.

Maija ikdienu aizvada arī radio ēterā un daudziem zināma kā radio ”Star FM” ētera balss. Viņa atklāj, ka vasarā radio viļņos dzirdama biežāk, jo palaidusi atvaļinājumā kolēģus, tas gan netraucējot ieplānot kādu atpūtas mirkli.

”Nav tā, ka visu laiku strādāju, tāpat rodu atpūtu pludmalē, apmeklēju koncertus. Galu galā vasara jau nav domāta, lai gulētu un neko nedarītu,” min Maija un stāsta, ka turpmākajām vasaras nedēļām ”dzelžainu plānu nav”, taču jūlija otrajā pusē, visticamāk, apmeklēs festivālu ”Positivus”.

Arī citiem Maija vasarā iesaka darīt to, kas pašiem tīk – vai nu tā būtu atpūta pludmalē vai ballīte festivālā.

0 Komentāru