tv3.lv

6 šausmu trilleri patiesi baisam Halovīna vakaram

Vai tu svini Halovīna svētkus? Un no kā baidies vairāk – maziem bērneļiem, kuri nemitīgi jautā pēc konfektēm, vai mošķiem, kuri pēkšņi uzrodas nez no kurienes? Lai nu kā, bet Halovīns jeb Visu Svēto dienas priekšvakars ir kā radīts tam, lai nodotos asins stindzinošām bailēm, un ļautu prātam izkāpt ārpus ierastā.

2019. gada 31. oktobrī 16:50

Pat ja šie nav svētki, ko svini, vismaz reizi gadā ir vērts iegrimt filmās, kur žēlastība ir svešs jēdziens. Kinoteātrī ar draugiem vai vienatnē mājās – tā lai paliek tava izvēle, bet lūk, seši jauni, kā arī jau labi zināmi šausmu trilleri, kas tavu Halovīna vakaru padarīs patiesi biedējošu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņi” (“Haunt”) 2019

Ja tev patīk stāsti pat vientuļām ēkām, kas pilnas labirintu, zirnekļu, baisu skaņu un mošķu, tad šī filma ir kā radīta tev! Tā ne reizi vien liks ieskatīties nāvei tieši acīs un pārkāps visas nežēlības robežas.

Filmas stāsta par grupu koledžas studentu, kurus īpaši nesaista Halovīna nakts svinēšanas tradīcijas. Viņi alkst pēc kā tāda, kas neļauj novērsties, liek asinīm dzīslās sastingt, sajukt prātā, trīcēt šausmās. Ekstrēmu izjūtu nama apmeklējums visiem šķita interesantāks.

Spriedze pieaug, kad jauniešus sāk vajāt cilvēki maskā, lai īstenotu visnežēlīgākās epizodes no visām jelkad redzētajām šausmu filmām. Neviens nedrīkst palikt dzīvs!

Lomās redzamas tādas amerikāņu dziedātājas un aktrises kā Ketija Stīvensa (Katie Stevens) un Lorīna Elisa Makleina (Lauryn Alisa McClain). Savukārt filmas režisori ir jau atzinību guvušie Skots Beks (Scott Beck) un Braians Vudss (Bryan Woods), kuri pagājušajā gadā piedāvāja skatītājiem nervus kutinošu šausmu stāstu “Klusā pasaule” (A Quiet Place).

Skatīšanās vecums: 16+.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Dienas ir skaitītas” (“Countdown”), 2019

Ja būtu iespējams, vai tu gribētu zināt, kad precīzi mirsi? Režisors Džastins Deks (Justin Dec) piedāvā šausmu trilleri “Dienas ir skaitītas”, ļaujot skatītājam izbaudīt, kā tas ir, kad uzzini, ka dzīvot atlicis pavisam maz, turklāt tas tiek paziņots pavisam mūsdienīgā veidā – ar mobilā tālruņa lietotnes palīdzību.

Ir tāda lietotne, kas apgalvo, ka spēj paredzēt personas nāves brīdi. Kāda medmāsa to lejupielādē un uzzina, ka viņai dzīvot atlicis vien trīs dienas. Nu viņai jāatrod veids, kā glābt savu dzīvību, pirms laika skaitīšanas pulkstenis beidzis tikšķēt.

Galvenajās lomās ir Ena Vintersa (Anne Winters), Elizabete Leila (Elizabeth Lail), Čārlijs Makdermots (Charlie McDermot). Filmā piedalās arī labi zināmais amerikāņu aktieris P. J. Bīrns (P. J. Byrne), kurš kinorežisora Mārtina Skorsēzes (Martin C. Scorsese) filmā “Volstrītas vilks” (“The Wolf Of Wall Street”) atveidoja morāli pagrimušo Nikiju Koskofu.

Skatīšanās vecums: 12+.

“Sonāte” (“The Sonata”), 2019

31. oktobrī, Visu Svēto dienas priekšvakarā, kinoteātrī “Apollo Kino” pirmizrādi piedzīvos Endrū Desmonda (Andrew Desmond) Latvijā filmētais fantastikas trilleris “Sonāte”. Filma stāsta par jaunu, talantīgu vijolnieci, kura šķetina sava tēva pagātnes notikumus, izsaucot tik baisus un tumšus spēkus, kas sniedzas pāri viņas iztēles robežām. Stāsts risina vispārsaprotamas attiecības ģimenē – tēva un meitas attiecību šķērsgriezumu, ko sarežģī personību radošo ambīciju veicināta nespēja izprast vienam otru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas aktieru sastāvu veido tādi pasaulslaveni aktieri kā Freja Tinglija (Freya Tingley, “Once upon a time”), Rūgers Hauers (Rutger Hauer, “Blade Runner”, “Batman begins”, “Sin city”), Džeimss Faulkners (James Faulkner, “Downton Abbey”, “Game of Thrones”) un Simons Abkarians (Simon Abkarian, “Casino Royale”).

Filma ir Latvijas, Francijas, Anglijas un Krievijas kopražojuma filma, kas pilnībā filmēta Latvijā – Cesvainē, Bīriņos, Kuldīgā, Sabilē un Rīgā. Līdz šim jau tikusi novērtēta filmas vizuālā kvalitāte – filmas operators Jānis Eglītis ir nominēts nacionālās balvas Lielais Kristaps kategorijā “Labākais operators”, savukārt filmas varoņu kostīmus veidojis starptautiski pamanītākais latviešu modes zīmols “MAREUNROL’S”.

Skatīšanās vecums: 12+.

“Prom” (“Get Out”), 2017

Šausmu filma “Prom” piedāvā ne vien plašu emociju gammu no smiekliem līdz stindzinošām bailēm, bet liek arī nemitīgi nodarbināt prātu, domājot par to, kā beigās viss atrisināsies. Vai neatrisināsies.

Filma stāsta par kādu puisi vārdā Kriss, kurš dodas iepazīties ar savas draudzenes vecākiem. Viņš ir nobažījies par to, kā meitenes vecāki uzņems viņu un, atbraucis, jūtas neērti, būdams vienīgais afroamerikānis ģimenes un atbraukušo viesu vidū. Taču viņš pat iedomāties nevar, kādi ir šīs ģimenes patiesie nolūki attiecībā uz viņu. Tās ir īstas šausmas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filma “Prom” ir komiķa Džordana Pīla (Jordan Peele) debija kino režijā, savukārt galvenajās lomās redzami tādi aktieri kā Alisone Viljamsa (Allison Williams), Ketrīna Kīnere (Catherine Keener), Daniels Kaluja (Daniel Kaluuya) un Bredlijs Vitfords (Bradley Whitford).

Skatīšanās vecums: 16+.

“Halovīns” (“Halloween”), 2018

Par godu šausmu filmu meistara Džona Kārpentera (John Carpenter) kulta filmas “Halovīns” (“Halloween”, 1978. gads) 40 gadu jubilejai, pats meistars kopā ar filmas režisoru Deividu Gordonu Grīnu (David Gordon Green) un scenāriju autoru Deniju Makbraidu (Danny McBride) atklās jaunu nodaļu stāstā, kas aizsākās pirms četriem gadu desmitiem.

Aktrise Džeimija Lī Kērtisa (Jamie Lee Curtis) atgriežas ikoniskajā Lorijas lomā, lai vēlreiz aci pret aci sastaptos ar cilvēku maskā – Maiklu Meiersu (Michael Myers), kurš izseko viņu kopš tās pašas Halovīna nakts, kad viņai par mata tiesu izdevās izsprukt no viņa nāvējošā nodoma.

Pirms šīs filmas iekļaušanas savā skatāmo filmu sarakstā, vērtīgi būtu noskatīties arī 1978. gadā klajā laisto oriģinālo filmu, kas bija ne vien viena no tā laika ienesīgākajām kino filmām, bet kļuva arī par pamatu video spēlēm un komiksu žurnāliem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skatīšanās vecums: 16+.

Filmu iespējams noskatīties arī TVPlay Premium.

“Mirdzums” (“The Shining”), 1980

Lai teiktu, ka esi redzējis patiesi šausminošas filmas, tev noteikti jāredz Stenlija Kubrika (Stanley Kubrick) 1980. gada šausmu trilleris “Mirdzums” (“The Shining”) ar Džeku Nikolsonu (Jack Nicholson) galvenajā lomā. Filma ir veidota pēc Stīvena Kinga (Stephen King) tāda paša nosaukuma darba un tiek atzīta par vienu no izcilākajām savā žanrā.

Filmas varoņu ceļi ved uz kādu viesnīcu, kas ir izslavēta kā visskaistākā atpūtas vieta pasaulē. Tomēr Džeks Toranss, jaunais viesnīcas ziemas uzraugs, viņa sieva Vendija un piecgadīgais dēls Denijs ierauga ko vairāk par spožumu. Džekam viesnīca ir izmisīgs mēģinājums rast ceļu ārā no posta un neveiksmēm. Vendija nomaļajā patvērumā saskata trauslu iespēju saglabāt ģimeni. Un Denijs? Denijs, kurš ir mirdzuma – paredzēšanas spējas – svētīts vai nolādēts, redz mazam zēnam neizprotamas vīzijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vēsta leģendas, tad rakstnieks Stīvens Kings romānam ideju aizguvis 1974. gadā, kad kopā ar ģimeni apmeties viesnīcā “Stanley Hotel” Kolorādo štatā, ASV. Tolaik viņi lielajā viesu namā bijuši vieni, kad viņu trīs gadu vecais dēlēns naktī uztrūcies no baisa sapņa.

Skatīšanās vecums: 16+.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm