tv3.lv

8 lietas, ko vēl vari paspēt Jāņa Streiča kinogadā

Gada sākumā Nacionālais Kino centrs (NKC) un LKA Rīgas Kino muzejs šo pasludināja par Jāņa Streiča kinogadu, un nu klāt programmas intensīvākā daļa – pirmdien, 26. septembrī, Latvijā populārākajam kinorežisoram aprit 80 gadi, un sākas virkne jubilāram veltītu pasākumu.

2016. gada 21. septembrī 17:01

Aprīlī kinoteātrī Splendid Palace notika Rīgas Kino muzeja un biedrības Ekrāns organizētas Jāņa Streiča meistarklases, vasarā daudzviet Latvijā brīvdabas seansos demonstrētas Streiča filmas, septembrī daudzās Latvijas bibliotēkās iekārtotas izstādes Jānim Streičam – 80, bet Rīgā tieši jubilejas dienās tiek atklātas divas lielākas izstādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

26. septembrī Pēterbaznīcā atklās gleznu, grafiku un citu mākslas darbu izstādi Streičs un draugi, kur jubilārs aicinājis draugus māksliniekus piedalīties ar saviem darbiem; starp tiem, protams, ir arī daudz Jāņa Streiča portretu. Izstāde būs apskatāma arī oktobrī un novembrī.

Savukārt 27. septembrī tirdzniecības centrā Galerija Centrs, stiklotajā Rīdzenes ielā, atklās Rīgas Kino muzeja izveidotu ceļojošo izstādi Jānis Streičs: filmas, cilvēki, laikmets. Tā būs apskatāma līdz 24. oktobrim un pēc tam dosies uz dažādām vietām Latvijā un ārpus tās.

1. oktobrī Rēzeknē Latgales vēstniecībā Gors notiks jubilejas sarīkojums-koncerts, kurā piedalīsies Streiča filmu aktieri, komponisti un mūziķi. Apmeklētāju intereses dēļ divi koncerti vēlāk ieplānoti arī Rīgā – decembra sākumā kinoteātrī Splendid Palace.

Nākamie Jāņa Streiča kino gada notikumi saistīti ar Nacionālo filmu festivālu Lielais Kristaps, kurā šogad režisors saņems balsu par mūža ieguldījumu kinomākslā. Festivāls sāksies 6. oktobrī ar goda seansu, demonstrējot pēc NKC iniciatīvas restaurētu Jāņa Streiča spēlfilmu Svešās kaislības (1983), šogad restaurēta arī filma Mans draugs – nenopietns cilvēks (1975), kas tāpat tiks demonstrēta Lielā Kristapa ietvaros. Paralēli tirdzniecības centrā Alfa no 3. oktobra būs skatāma izstāde par Jāņa Streiča attiecībām ar Lielo Kristapu.

Nacionālajam filmu festivālam sekos Rīgas starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), kura laikā, 20 oktobrī, notiks starptautiska zinātniska konference Jānis Streičs un laikmetu zīmes. Savukārt jubilejas gada noslēgumā apgādā Dienas Grāmata klajā nāks kinokritiķes Dairas Āboliņas grāmata Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm