Cik gadu ir tavam bērnības draugam? Leģendāri multfilmu varoņi kas nu jau būtu opīši

Mulfilmu varoņi bērnībā ir nevien izklaides avots, bet arī izziņas un pasaules izpratnes veidotājs. Mūsdienās, kad filmu varoņu ir tik daudz, gadsimta mijā dzimušajiem “bērniem” ir daži multfilmu varoņi, kas uzjundī kaudzi atmiņu. Tie nenoveco, lai arī gada skaitlis “pasē” būtu jau visai iespaidīgs.

21. martā 9:24

Tomam un Džerijam – 83

Kaķis Toms un pele Džerijs ir daudz senāki nekā vairums varētu domāt. Pirmo reizi šie varoņi ekrānā parādījās 1940. gadā, kad filmu studija “Metro-Goldwyn-Mayer” izlaida pirmo epizodi “Puss Gets the Boot”. Lai arī varoņu izskats vairāk kā 80 gadu laikā ir mainījies, Toms un Džerijs uzskatāmi par ļoti iemīļotiem varoņiem visos laikos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, vairums bērnu, kuri 2000. gadu sākumā skatījās šo multfilmu kanālā “Cartoon Network”, nezināja, ka lielākoties tās bija 40. gadu multfilmas, piemēram, epizode “Dog Trouble”, kad Džerija un Toma mājās parādās suns, ir tapusi 1942. gadā.

Multfilma “Toms uz Džerijs” 7(!) reizes saņēmusi ASV Kinoakadēmijas balvu jeb Oskaru par labāko īsmetrāžas animācijas filmu. Vairumam izcilu aktieru nav pat vienas zelta statuetes, bet Tomam un Džerijam ir veselas septiņas!

Dafijam Dakam – 86

Dafijs Daks, iespējams, nav tik zināms kā Donalds Daks, taču 90. gados dzimušajiem šī melnā pīle tomēr ir zīmīga, staigājoša un šļupstoša atmiņa. Viņa zināmākā loma 90. gados bija filmā “Space Jam” (1996) kopā ar basketbolistu Maiklu Džordanu, taču Dafijs Daks tika izveidots 1937. gadā. Viņš bija viens no pirmajiem fiziskās komēdijas varoņiem.

Mūsdienās, kad dažādas teorijas tiek piemērotas arī multfilmu varoņiem, bijuši vairāki mēģinājumi interpretēt Dafija Daka psiholoģisko portrets. Daži uzskata, ka šis tēls identificē mentālās veselības traucējumus un uzrāda uzmanības trūkuma deficītu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Džonijam Bravo – 25

Džonijs Bravo šobrīd ir 20-gadnieks! Šis tēls tapis 1997. gadā. Interesanti, taču tiem, kuriem vienmēr licies, ka Džonijs Bravo parodē Elvisu Presliju, nav bijuši tālu no patiesības. Multfilmas varoņa balss tika veidota no dažāda laika audio ierakstiem, kuros dzirdams īstais Elviss Preslijs.

2000. gadu sākumā, kad multfilma bija sākusi savu uzvaras gājienu, filmu studiju “Warner Bros.” apsvēra veidot filmu ar Dveinu Džonsonu galvenajā lomā. Šī ideja gan netika realizēta un kopš tā laika Džonija Bravo mantojums nedaudz paplucis. Līdzšim nav bijušas ziņas par blondā un muskuļotā varoņa atgriešanos ekrānos.

Deksteram un Dīdī – 26

Multfilma “Dekstera laboratorija” dienasgaismu ieraudzīja 1996. gadā. Galvenā varoņa 8-gadīgā zinātnieka Dekstera balsi ierunāja divas aktrises, arī Dīdī, Dekstera māsu, filmā ierunāja divas dažādas balsu īpašnieces.

Burito ēstuve, kuras maisiņi un ēdieni parādās animācijas filmā, ir Dektstera iemīļotāka ātrās ēdināšanas iestāde. Animācijas filmas autors Gendijas Tartakovskis apzināti ielicis šo atsauci uz “Burrito Palace”, jo tā bija vieta Čikāgā, kur viņš bērnībā bieži iegriezās paēst.

Daži sazvērastību teoriju piekritēji uzskata, ka Dīdī patiesībā ir Dekstera meita no nākotnes, kas ieradusies, lai traucētu viņam izgudrot ko tādu, kas varētu iznīcināt pasauli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skūbijam Dū – 54

Brūnais, labsirdīgais un bailīgais suns Skūbijs ir pārdzīvojis vairums suņu, jo televīzijā tas pirmo reizi parādījās 1969. gada septembrī. Suņa vārds ir atsauce uz Frenka Sinatras dziesmu “Stranger In the Night”, kur dziedātājs dzied “Doobie-doo-be-doo”.

Animācijas filmas par draugu bariņu, kuri izmeklē spocīgus un mistiskus notikumus, tiek veidoti arī šodien. Skūbija Dū faniem uztaisīts pat atrakciju parks ASV, taču netrūkst arī amizantu notikumu.

Kāda sieviete 2016. gadā iekūlās nepatikšanās ar savu busiņu, kurš bija nokrāsots gluži kā animācijas filmā “Skūbij Dū, kur tu esi?” Viņa bēgusi no policijas ar ātrumu 160km/h, taču nesekmīgi. Lai gan animācijas filmai veltītajā mājaslapā teikts, ka “Mistēriju auto vienmēr gatavs ātrai bēgšanai”, policija sacījusi, ka “nevajadzētu iesprūst multfilmās, jo šis ir nopietns pārkāpums.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm