tv3.lv

Dānijas filmu dienas kinoteātrī "Splendid Palace"

No 18. līdz 20. augustam kinoteātrī “Splendid Palace” notiks “Dānijas filmu dienas”, ko piedāvā Dānijas Kultūras institūts.

15. augustā 16:39

“Filmu veidošanas māksla ir māksla izstāstīt stāstu! Tie ir stāsti, ko stāstām viens otram: par sevi, par to, kas mēs esam un kā mijiedarbojamies ar apkārtējo pasauli. Rādīt un redzēt citu valstu un kultūru filmas ir ļoti svarīgi, jo caur tām mēs iepazīstam jaunas, atšķirīgas perspektīvas, tās paplašina mūsu redzesloku un ļauj ieraudzīt citādus dzīves uztveres un domāšanas modeļus,” saka Simons Drevsens Holmbergs, Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā direktors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālā 18. augustā pulksten 10.00 “Dzīves garša”(“Smagen af sult” (2021)), 19. augustā pulksten 18.00 “Ceļojums uz Utopiju” (“Rejsen til Utopia” (2020)), 19. augustā pulksten 20.00 “Dvēseļu putenis” (2019) un 20. augustā pulksten 12.00 animācijas filma visai ģimenei “Mogens un ielas svētki” (“Mugge & vejfesten” (2019)).

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

“Dānijas Kultūras institūts ar dāņu filmu demonstrēšanu Latvijā un latviešu filmu izrādīšanu Dānijā nodarbojas jau kopš institūta atvēršanas Rīgā, kas notika pirms vairāk nekā 30 gadiem. Tā ir tradīcija, ko ar lepnumu turpinām arī šodien, kad jaunas globālas krīzes – klimata pārmaiņas, pandēmija, karš – kultūras apmaiņu padara vēl svarīgāku. Sanākt kopā, dalīties ar saviem stāstiem un vērtībām, un sadzirdēt vienam otru – tie ir atslēgas vārdi ceļā uz labāku pasauli,” Simons Drevsens Holmbergs.

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma demokrātiskās domas stiprināšanā mūsu valstī, tā stāvējusi blakus un atbalstījusi Latvijas centienus atgūt neatkarību 90.gadu sākumā. Latvijas un Dānijas ciešās diplomātiskās attiecības jau vairāk kā 100 gadu garumā ir balstītas uz kopīgām interesēm ne vien kultūras, mākslas un izglītības apmaiņas jomā, bet arī lai nodrošinātu stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā, Eiropā un pasaulē.

Arī šobrīd, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Dānijas parlaments aprīļa beigās atbalstīja valdības priekšlikumu un nosūtīja uz Latviju ap 750 Dānijas karavīru, lai stiprinātu NATO un Eiropas Savienības Ziemeļaustrumu robežu, un mēs varētu arī turpmāk saglabāt drošības sajūtu.

Kā pateicību Dānijas Karalisko bruņoto spēku karavīriem, kas šobrīd uzturas Ādažos, Dānijas Kultūras institūts šā gada filmu programmā iekļāvis arī vienu izcilu latviešu vēsturiskās drāmas paraugu, filmu “Dvēseļu putenis”, uz ko īpaši tiks aicināti arī dāņu karavīri, lai bagātinātu un paplašinātu abu valstu kultūras pieredzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: MĀRTIŅŠ JANSONS

Ieeja uz visām filmām ir par brīvu, bezmaksas biļetes un vairāk informācijas kinoteātra mājas lapā www.splendidpalace.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm