tv3.lv

Edinburgas kinofestivālā pasaules pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas drāma "Neona pavasaris"

Pasaules pirmizrādi 15. augustā Edinburgas Starptautiskajā kinofestivālā piedzīvos Matīsa Kažas drāma jauniešiem “Neona pavasaris”, kuras pirmizrāde Latvijā ir plānota rudenī.

25. jūlijā 14:31

Tehno mūzika, reiva ballītes un seksuālās identitātes meklējumi savijas stāstā par studenti Laini no Rīgas priekšpilsētas, kuras ģimene ir nonākusi savstarpējo attiecību krīzē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“”Neona pavasaris” ir emocionāls stāsts par mūsdienu jauniešu attiecībām, par cilvēku tiekšanos vienam pie otra un reizēm arī nesatikšanos. Par citu dzīvi, kas sākas nakts aizsegā. Par pasauli, kas mums apkārt šodien. Mēs centāmies izvairīties no moralizēšanas, bet būt godīgi,” filmu raksturo tās režisors Matīss Kaža.

Edinburgas kino festivāls (Edinburgh International Film Festival) Skotijā, Lielbritānijā ir viens no vecākajiem kino festivāliem pasaulē, kas šogad norisinās no 12. līdz 20. augustam. Šogad festivāls piedāvās īpašu atmosfēru, jo līdzās bagātīgai kino programmai un pirmizrādēm pilsētā norisināsies arī slavenais Edinburgas Fringe festivāls, kas ir lielākais mākslas festivāls pasaulē. Filma “Neona pavasaris” iekļauta festivāla “Night Moves” programmā.

Filmas galvenajā lomā debitē jaunā dzejniece, dramaturģe un aktrise Marija Luīze Meļķe. Citas būtiskas lomās filmā atveido jaunie aktieri Grēta Trušiņa, Gerds Lapoška, Agnese Rukšāne, Matīss Ozols, Timotejs Pelle Kalniņš un Emīls Ralfs, kā arī aktieris Jānis Skutelis.

Filmas komandā ir režisors un scenārija līdzautors Matīss Kaža, scenārija līdzautore Marija Luīze Meļķe, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, komponists Toms Auniņš, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, kostīmu mākslinieki Laura Jančauska un Krišjānis Elviks, montāžas režisore Paula Popmane, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis un producenti: Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunais režisors un producents Matīss Kaža kinoizglītību ieguvis Ņujorkā un Latvijā, pēdējos gados ir viens no ražīgākajiem pašmāju kino autoriem. 2017. gadā debitējis ar starptautiski godalgoto dokumentālo filmu “Vienu biļeti, lūdzu!”. Pazīstams ar vienā kadrā uzņemtajām komēdijām “Ūdens garša” un “Kino un mēs”, kā arī filmu “Wild East. Kur vedīs ceļš”.

Filma tapusi studijās “Trickster Pictures” un “Deep Sea Studios” sadarbībā ar “Fenixfilm”. Filmas izveidi finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais Kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas Dome un nākamās paaudzes televīzija GO3. Filma ir GO3 oriģinālfilma.

Filmu “Neona pavasaris” kinoteātros Latvijā plānots demonstrēt 2022. gada rudenī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm