tv3.lv

Filma "Mātes piens" novembrī uzsāks ceļu pie skatītājiem

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens” šā gada 2. novembrī piedzīvos ilgi gaidīto pirmizrādi. Filma ir veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītās grāmatas “Mātes piens” motīviem un vēsta par mātes un meitas drāmu totalitārā režīma nebrīves laikā.

20. septembrī 16:04

“Man ir pacilājošas sajūtas un reizē nepacietība. Tas vienmēr ir skaisti palaist filmu pasaulē, ko varu salīdzināt ar bērnu, kad tas ir pieaudzis – viņš aiziet savā dzīvē. Es vēlos, lai filma ātrāk nonāk pie skatītājiem, gribās sajusta zāles atmosfēru, jo tas ir satraucošs mirklis un skaista sajūta, kad zāle elpo vienā ritmā,” savās sajūtās daļās režisore Ināra Kolmane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filma stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru. Meitu Noru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas – Billes atveidotāja filmā “Bille”. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

“Kad filmas pirmizrādes mirklis ir jau tik tuvu, vēl jo vairāk gribas teikt paldies visiem, kas ir palīdzējuši tās tapšanā – gan finansiāli, gan cilvēcīgā un laipnā palīdzēšanā visās Latvijas pilsētās, kur filmējām. Filmas tapšana nebūtu iedomājama bez Latvijas Nacionālā kino centra, kopproducenta – tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma “Tet” un ģenerālsponsora – mūsu pašu veikala “DEPO” atbalsta un līdzdalības,” stāsta filmas izpildproducente Ieva Majore.

Galveno lomu atveidotājas – Maija Doveika un Rūta Kronberga tika uzaicinātas skatīties filmas treileri kopā, kas pie skatītājiem nonāks 23. septembrī. Filmas treilera skatīšanās abās aktrisēs izraisīja neaizmirstamas sajūtas. Skaties video, kā aktrises pirmo reizi skatījās filmas “Mātes piens” treileri:

Filmas idejiskās koncepcijas pamatā ir cilvēku savstarpējo un sociālo attiecību, kā arī vēsturisku procesu atspoguļojums caur divu sieviešu – mātes un meitas – dzīvesgājumu un pasaules skatījumu, kas norisinās padomju okupētajā Latvijā (no 1945. līdz 1989. gadam), līdz sabrūk Padomju Savienība. Tas aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām, kur vēstījuma centrā ir 70. un 80. gadi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filma “Mātes piens” ir viens no šī gada Latviešu filmu “Rudens maratons” filmām.

Filmas režisore Ināra Kolmane kopā ir sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: Maija Doveika, Elīna Vaska, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Elīna Vāne, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Oleksi Gorbunov un citi.

Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis. Filmas tapšanā ir piedalījusies starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), aktieru atlases režisore Evita Bērziņa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, montāžas režisors Michal Lansky (Čehija), komponists Raimonds Tiguls, skaņu režisors Arturas Pugačiauskas (Lietuva), producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore u.c. Filmas pēcapstrāde notika Beļģijā sadarbībā ar kopproducentu “Umedia”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm