tv3.lv

Filmas pirmizrāde “Hekabes jautājums” – labdarības seanss Ūdrīša atbalstam

Ar labdarības seansu otrdien, 17. maijā, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisoru Pētera Krilova un Ivetas Budrevičas dokumentālā filma ”Hekabes jautājums”, kuras galvenie varoņi ir mūziķi Rolands Ūdris un Ilona Balode, sociālā darbiniece Hanuka Lorengela, slimnīcas kapelāne Dana Kalniņa-Zaķe, aktieri Daiga Kažociņa un Kaspars Zvīgulis.

16. maijā 16:49

“Iesākot dokumentālās filmas Hekabes jautājums projektu, nenojautām, kurā virzienā tas augs, sazarosies un iegūs savu formu. Mūziķi Ilona un Rolands bija galvenais stumbrs, Ilonas neiedomājamais optimisms trieca šo personīgo stāstu uz priekšu arī negaidītos pagriezienos. Vāciete Hanuka pielika savu filmas stāsta daļu ar stipru un apjēgtu sociālas misijas apziņu, kuru vislabāk var saskatīt viņas zīmējumos, tekstos un ar prostitūciju saistītu sieviešu likteņos,” stāsta režisors Pēteris Krilovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai līdzjūtības vai izpratnes vārdā palīdzētu citam cilvēkam, bieži vien ir jāizdara tikai pavisam vienkāršas lietas, kas tomēr izrādās vai tikai šķiet neiedomājami grūtas. Filmas nosaukumā minētā mītiskā Hekabe, kuru savos monologos piesauc Šekspīra populārākais varonis Hamlets, ir sieviete, par kuru neviens neko nezina, gandrīz kā apzīmējums tiem, par kuriem mums nav nekādas daļas – kamēr nepienāk vajadzība iejusties, kas viņiem sāp.

“Daiga Kažociņa kādreiz teātrī spēlēja Dostojevska tēlu – pazemoto prostitūtu Soņu, Kaspars Zvīgulis izrādē bija Raskoļņikovs, un viņi abi filmā pārņem aktieru stāstu par līdzjūtību iedomātam tēlam. Tas pats skan arī Hamleta jautājumā: ” … kas viņam Hekabe un kas viņš tai?” Un tad filmas ideju ar profesionālu apjēgu un garīgās aprūpes pieredzi kopā savāc Dana Kalniņa-Zaķe. Viņa arī saka: līdzjūtības kustība cilvēku dvēselēs ir ļoti sens, grūts un no katru reizi no jauna darāms darbs,” teic P. Krilovs.

Pieredzējušais režisors un pedagogs P. Krilovs filmu veidojis kopā ar savu studenti Ivetu Budreviču, kura 2016. gadā absolvēja LKA Filmu režijas bakalaura programmu. Filmas operators ir Aigars Sērmukšs, komandā ir arī montāžas režisors Armands Začs, komponists Platons Buravickis, skaņu režisors Artis Dukaļskis un skaņu operators Arvīds Ceļmalis, datorgrafikas autors Oskars Lelis, filmas vizuālo tēlu papildina Hanukas Lorengelas zīmējumi un teksti. Filma tapusi studijā VFS Films, finansējis Nacionālais Kino centrs.

Filmas pirmizrāde tiek organizēta kā īpašais seanss, kurā ar fonda Līdzskaņa starpniecību notiks ziedojumu vākšana Ūdrīša zaļajai oāzei. Fonds Līdzskaņa atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Arī daļa no kinoteātra “Splendid Palace” kasē vai mājaslapā nopirkto pirmizrādes biļešu ieņēmumiem tiks novirzīta ziedojuma mērķim.  Biļetes uz pirmizrādi var iegādāties ŠEIT.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm