Filmu “Ēriks Akmenssirds” ar Renāru Kauperu pirāta lomā izrādīs RigaIFF

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) jubilejas programmā gaidāmas vairākas nacionālās pirmizrādes un Latvijas kino veidotāju darinātu kinodarbu pirmās satikšanās ar vietējiem skatītājiem. Viens no gaidītākajām notikumiem jaunākajiem skatītājiem būs pieredzējušā igauņu režisora Ilmara Rāga piedzīvojumu filmas “Ēriks Akmenssirds” Latvijas pirmizrāde, kas norisināsies 19. oktobrī.

16. septembrī 10:00

Spraigā spēlfilma  gan maziem, gan lieliem iedzīvinās ekrānā dēku un fantāzijas piepildītas varoņu gaitas, kā arī apliecinās draudzīga atbalsta pleca nozīmi dzīves grūtību priekšā. RIGA IFF desmitgades jubileju svinēs kopā ar saviem skatītājiem no 12. līdz 22. oktobrim klātienē Rīgā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ēriks Akmenssirds” ir kadra kolorītā piesātināta piedzīvojumu filma ģimenei un visiem tiem, kurus aizrauj seriāla “Stranger Things” (2016–) un Stīvena Kinga literārā pūra krāšņā mistika. Aicinot kā galvenos varoņus – vientuļnieku Ēriku, kas ir pārliecināts, ka viņa sirds ir veidota no akmens, un Mariju, meiteni, kuras ģimene mīt Ērika tantes Brunhildes namā, tā arī visu vecumu skatītājus jaunā avantūrā, kino darbs prasmīgi atklāj cilvēka vitālo vēlmi justies nepieciešamam un novērtētam.

Fantāzijas ceļa filmu ir kopproducējušas Igaunijas, Luksemburgas, Ukrainas, Lietuvas, Somijas un Latvijas studijas (“Studija Lokomotīve” un producents Roberts Vinovskis), un tās autoru lokā ir arī mūziķis Renārs Kaupers – viņš ir gan filmas tituldziesmas, grupas “Prāta Vētra” skaņdarba “Alive Again”, līdzautors, gan arī blondā pirāta Versačes lomas atveidotājs. Savukārt scenārija autori ir Andris Feldmanis un Līvija Ulmane, kuri strādājuši arī pie Viestura Kairiša filmas “Janvāris” (2022).

Pats filmas režisors Ilmars Rāgs plašākai auditorijai ir pazīstams kā skandalozās igauņu filmas “Klase” (2007) režisors un scenārists. Tā ir izrādīta 91 valstī, ieguvusi starptautisku atzinību, saņemot ne tikai neskaitāmus apbalvojumus prestižos kino festivālos, bet arī “Oskara” nomināciju kategorijā “Labākā  filma svešvalodā”, turklāt pusaudžu sarežģīto attiecību šķetinājuma turpinājums attīstīts veiksmīga seriāla veidolā. Tāpat Rāga kinomatogrāfā ir arī tādas filmas kā klusināta izmisuma pilnā “Igauniete Parīzē” (2012), ceļa filma “Es neatgriezīšos” (2014) un 2014. gadā, pirmajā RIGA IFF sezonā, izrādītā drāma “Kertu. Mīlestība ir akla” (2013).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

RIGA IFF skatītāji filmas galveno varoņu Ērika un Marijas ceļojumam, kurā neiztrūks ne pirātu, ne citu, pa ceļam uz mīklaino Starppasauli sastaptu brīnumu, varēs pievienoties 19. oktobrī plkst. 18.00. Biļetes uz šo un citiem festivāla programmas seansiem var iegādāties RIGA IFF mājaslapā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm