tv3.lv

Foto: ar zaļumballi Rīgas centrā nosvin filmas “Mīlulis” treilera pirmizrādi

Iegriežot jestru ballīti Rīgā ar grupu “Pirmais kurss”, “Čipsis un Dullais” un “Rīgas modes” koncertiem populārajā atpūtas vietā “Tu jau zini kur!” Tallinas kvartālā, 3. augustā izskanējusi pirmā “Mīluļu zaļumballe”. Zaļumballes laikā pirmizrādi piedzīvoja režisora Staņislava Tokalova rudenī gaidāmās spēlfilmas “Mīlulis” treileris.

4. augustā 15:41

“Filma “Mīlulis” uzdod nozīmīgus jautājumus par veselu paaudzi, kas dzimusi, augusi un pieaugusi reizē ar atjaunoto Latviju. Tā ir pirmā kapitālismā izaugusī paaudze, kuras vērtību sistēmas augšgalā ir karjera, nauda, vara. Un pirmā paaudze, kuras identitāti veidojuši un joprojām veido sociālie tīkli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus šī paaudze meistarīgi prot kļūt par mīluļiem – draugu un paziņu lokā, darbavietās un citur. Bet vai būt mīlulim nozīmē būt patiešām mīlētam? Un vai tas nozīmē prast mīlēt pašam? Šie ir jautājumi, par kuriem ar filmas palīdzību mēs gribam likt aizdomāties ikvienam, bet jo īpaši pašiem mīluļu paaudzes pārstāvjiem.

Tāpēc arī filmas treileri pirmajiem gribējām parādīt mīluļiem vietā, kur viņi pulcējas, lai svinētu dzīvi,” par filmas “Mīlulis” treilera neparasto pirmizrādi stāsta filmas režisors Staņislavs Tokalovs.

Līdzās treilera pirmizrādei zaļumballes viesiem bija iespēja noskatīties arī humorista Aleksandra Guzenko stāvizrādi “Mīluļu cepiens”, kas asprātīgā veidā ar satīru un ironiju spilgti izgaismoja mīluļu paaudzes gaišās un tumšās puses.

Filmas “Mīlulis” galvenais varonis ir Matīss – gados jauns, mērķtiecīgs karjerists, topošais maksātnespējas administrators. Dienā, kad Matīss piedzīvo traģēdiju – nomirst viņa mīļotā sieviete, viņš paliek viens ar mīļotās meitu un dārgu īpašumu.

Filmas stāsts ir par jaunu vīrieti, kurš nespēj vai neprot veidot mīlestībā balstītas, jēgpilnas attiecības ar citiem cilvēkiem. Tikai saskarsme ar desmit gadus veco meiteni Paulu, par kuru galvenajam varonim pēkšņi jāuzņemas atbildība, viņā kaut ko dziļi satricina un ļauj ieraudzīt sevi citām acīm, lēnām gaistot pašpārliecinātības bravūrai. Matīss un Paula kopā spiesti pārdzīvot tuva cilvēka nāvi un saprast, ko tas katram no viņiem nozīmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas režisors un scenārija līdzautors Staņislavs Tokalovs atzinis, ka scenārija atspoguļojis arī personīgās dzīves notikumus. Filmas darbība norisinās 2016. gadā. Kā norāda filmas veidotāji, galvenā varoņa vērtības, pasaules redzējums, veids, kā tiek veidotas attiecības, un arī piedzīvotās morālās dilemmas, ir sevišķi labi pazīstamas paaudzei, kas dzimusi līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu – mūsdienu trīsdesmitgadniekiem, ko pamatoti varētu dēvēt par mīluļu paaudzi.

Filmas galvenā varoņa Matīsa tēlā iejuties jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots, kuram šī ir debija spēlfilmā. Desmit gadus veco Paulu atveido Paula Labāne, viņas mātes lomā – Kristīne Krūze. Citās lomās skatītāji varēs vērot virkni pazīstamu aktieru – Andri Keišu, Indru Rogu, Gundaru Āboliņu, Regnāru Vaivaru, Elīnu Vasku, Uldi Anži, Jāni Jarānu, Jāni Kirmušku, Madaru Keidžu un citus.

Filmas producente ir Aija Bērziņa (studija TASSE FILM), operators – Oļegs Mutu (Rumānija), māksliniece – Laura Dišlere, kostīmu māksliniece – Dace Sloka, grima māksliniece – Ilze Trumpe, montāžas režisors – Stefan Stabenow (Vācija), skaņu režisors – Matis Rei (Igaunija). Filma tapusi kopprodukcijā ar Igaunijas filmu studiju STELLAR FILM un Rumānijas studiju AVANPOST MEDIA. Filmas tapšanu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Filmu institūts (Eesti Filmi Instituut), kā arī Radošā Eiropa MEDIA.

Filma “Mīlulis” uz lielajiem ekrāniem iznāks 22. septembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm