tv3.lv

FOTO: Pirmizrāde Daces Pūces režisētajai Indijas un Latvijas kopražojuma filmai ”Manni”

Latvijā pirmizrādi piedzīvojusi režisores un producentes Daces Pūces filma ”Manni” (”Manny”). Pirmizrādē filmu apmeklēja tās radošā komanda – režisore Dace Pūce, scenārija autore un galvenās lomas atveidotāja Sonala Segala, producente Kristele Pudāne, kā arī aktieri Dārta Daneviča, Jurijs Djakonovs un citi viesi.

10. maijā 18:02

“Filma stāsta par mūsu atkarību no mākslīgā intelekta un cilvēciskām kaislībām. Tās aktualitāte ir pieaugusi tieši tagad, ”pēc-covid” pasaulē, jo mūsu atkarība no ierīcēm ir kļuvusi daudz lielāka. Es ceru, ka nevienam nenāksies piedzīvot to, ko piedzīvo filmas galvenā varone, bet tajā pašā laikā mēs esam ļoti tuvu šādai situācijai, un tā jau vairs nebūs fantastika, bet realitāte,” saka režisore Dace Pūce.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Manni” ir psiholiģisks zinātniskās fantastikas trilleris, kas stāsta par indieti, kura ieradusies Latvijā, lai rakstītu autobiogrāfisku romānu, bet nokļūst reālo, iztēles un mākslīgā intelekta attiecību gūstā. Galvenās lomas atveido Sonala Segala (Indija), Tonijs Hokinss (Lielbritānija), kā arī pašmāju aktieri – Dārta Daneviča, Jurijs Djakonovs un Marta Grase. Filma ir pirmā Latvijas-Indijas kopražojuma filma, turklāt pilnībā filmēta Latvijā.

Kino pasaulē salīdzinoši reti zinātniskās fantastikas trillerus režisē sievietes, taču D. Pūce to ir paveikusi un pat saņēmusi Eiropas kinematogrāfijas balvu kā labākais režisors.

Uz jautājumu, kā radās šis kopražojums, režisore stāsta: ”Mēs ar Sonalu kopā mācījāmies Ņujorkas Filmu akadēmijā (”New York Film Academy”), un man ar viņu izveidojās ļoti labs kontakts”.

S. Segala piebilst: ”Gadu gaitā mēs uzturējām kontaktus un stāstījām viena otrai savas radošās ieceres. Mēs meklējām iespēju uzsākt kopīgu projektu, un visbeidzot pēc astoņiem gadiem man bija scenārijs, kas, manuprāt, bija ideāla iespēja uzsākt sadarbību.”

Filmas tapšanā bija jāpārvar arī daži šķēršļi.

”Viens no sākotnējiem filmas investoriem uzstāja, ka man jāaicina režisors-vīrietis. Viņa arguments bija, ka tas ir zinātniskās fantastikas trilleris, nevis uz sievietēm orientēta filma. Kāpēc gan izvēlēties sievieti režisori? Es atteicos pieņemt šo loģiku un nolēmu meklēt alternatīvus veidus, kā finansēt šo filmu,” stāsta S. Segala, kura ir ne tikai galvenās lomas atveidotāja un scenārija autore, bet arī ”Manni” producente.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Šī ir pirmā Indijas-Latvijas kopražojuma filma. Mūsu profesionālā komanda spēja nofilmēt visu pilnmetrāžas filmu 12 filmēšanas dienās, kas ir ļoti maz (salīdzinājumam pilnmetrāžas spēlfilmas uzņemšanai vidēji ir nepieciešamas 30 filmēšanas dienas)” stāsta filmas producente Kristele Pudane.

Filma pilnībā tika filmēta Latvijā, bet pēcapstrāde notika COVID-19 pandēmijas laikā, kad indieši un latvieši apvienoja spēkus, lai filmu pabeigtu tiešsaistē.

”Manni” ir saņēmusi vienpadsmit starptautiskas balvas ASV, Indijā un Lielbritānijā, bet savu pasaules pirmizrādi piedzīvojusi Itālijā 2020. gada novembrī (”74th Festival Internazionale Del Cinema Di Salerno”). Ceļojumā pa pasauli filma ieguvusi balvas dažādās kategorijās un festivālos: labākais režisors (Eiropas kinematogrāfijas balvas), labākā zinātniskās fantastikas filma, labākais operatora darbs, labākais otrā plāna aktieris un labākais komponists (Maiami Starptautiskais zinātniskās fantastikas festivāls), labākā starptautiskā filma (Radžastānas starptautiskais filmu festivāls), labākais scenārijs (Lielbritānijas Āzijas filmu festivāls).

Filmas komponists Narešs Kamats (Indija) ir pasaulslavenās sūfiju grupas ”Kailasa” dibinātājs un solists. Filmas operators ir Gatis Grīnbergs, māksliniece – Katrīna Kalniņa, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis, kostīmu māksliniece Ilze Grickus, grima māksliniece Ivanda Šmite, gaismu mākslinieks Toms Ločmelis, izpildproducente Renāte Barone, filmēšanas vietu menedžere Anita Kalve. Filmu producējusi Dace Pūce (”Marana Productions”), Kristele Pudane un Sonala Segala.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm