Foto: prominences un kino mīļi nosvin filmas "Mātes piens" pirmizrādi

Trešdien, 1. februārī, kinoteātrī “Splendid Palace” svinīgi norisinājās režisores Ināras Kolmanes filmas “Mātes piens” nacionālā pirmizrāde. Pasākums pulcēja prominences, sabiedrībā zināmus ļaudis, kultūras jomas pārstāvjus un kino mīļotājus.

2. februārī 16:48

Filmas “Mātes piens” centrā ir jauna daudzsološa ārste, kura konfliktā ar totalitāro padomju režīmu zaudē visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Taču pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt gan mātes depresijai, gan pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā. Mātes un meitas dzīvesstāsti norisinās padomju okupētajā Latvijā laikposmā no 1945. līdz 1989. gadam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas režisore Ināra Kolmane kopā sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: galvenajā lomā iejutusies Maija Doveika, citās lomās – Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksi Gorbunovs.

Režisores Ināras Kolmanes filmas “Mātes piens” pirmizrāde kinoteātrī “Splendid Palace” tika atklāta ar Noras Ikstenas atsūtīto vēstījumu, ko skatītājiem nodeva Rūta Kronberga, kas filmā atveido Noru.

Rakstniece Nora Ikstena vēsta filmas skatītājiem, pēc kuras grāmatas motīviem ir tapusi filma “Mātes piens”: “Tā diena ir klāt. Mana grāmata “Mātes piens” pārtapusi Ināras Kolmanes filmā. Tā trāpīs jums sirdī ar savu smeldzi, jūsu acis redzēs skaistas un satricinošas ainas, jūsu ausis dzirdēs Raimonda Tigula mūzikas dziļos pieskārienus. Mātes piens, Moddersmjolk, Motinas pienas, Air susu Ibu, Emapim, Leče materna, Mleko matki, Soviet milk, Moloko materi.

Grāmatas dzīve jau astoto gadu turpinās pasaulē, tagad šos ceļus vēlu izstaigāt filmai. Dzīve nav kino. Tā turpināsies arī pēc filmas beigām. Tieši tajā slēpjas šīs Dieva pasaules brīnums. Ziedotais, lai paliek aizkulisēs. Vēsture, kas atkārtojas, lai pagriežas gaismas virzienā. Lai neuzbrūkam un neiznīcinām viens otru un paši sevi. Lai Mātes piens ir dziedinošs un izdzīvo cilvēkvalstis. Dod roku māsa, dzīve, iesim tālāk.”

Filmas režisore Ināra Kolmane, kas pie filmas ir strādājusi vairāku gadu garumā, pēc pirmizrādes saviļņoti stāsta: “Es ļoti esmu gaidījusi šo dienu, jo gribēju filmu nodot skatītāju vērtējumam pēc iespējas ātrāk. Bija tik svarīgi sajust, ka skatītāju zāle elpo vienā ritmā ar ekrāna dzīvi. Arī tas, ka aplausi atskanēja brīdi vēlāk, nekā filma beidzās, man deva sajūtu, ka filma ir uzrunājusi. Man ir ļoti svarīgs skatītāja līdzpārdzīvojums. Un nu jau filma sāk dzīvot savu dzīvi, uzrunājot skatītāju visā Latvijā.”

Filma būs skatāma visos kinoekrānos un kino izrādīšanas vietās no 2. februāra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm