tv3.lv

Iepriecinoši bīstama mūsdienu pasaka: Aika Karapetjana melnā komēdija "Sema ceļojumi"

Režisora Aika Karapetjana jaunākā spēlfilma “Sema ceļojumi” ar nosaukumu “Squeal” no 19. augusta tiks izrādīta ASV un Kanādas kinoteātros, kā arī dažādās straumēšanas platformās. Filma uz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāks jau šī gada 8. septembrī.

18. augustā 16:58

Aika Karapetjana filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu, un meklējumi ieved viņu iepriekš nepieredzētā pasaulē. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, no kura viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Vienlaikus ASV kritiķi un kino blogeri, kuriem bija iespēja skatīt filmu vēl pirms tās oficiālās izplatīšanas kinoteātros, jau izcēluši filmas stāsta unikalitāti, aktiermeistarību un vizuālo kvalitāti.

Jau pirmajā nedēļā režisora Aika Karapetjana melnā komēdija “Sema ceļojumi” izsaukusi plašas kritiķu un filmu blogeru atsauksmes ASV.

“Labākā gada filma! Lai ko tas prasītu, noskaties un izbaudi ikkatru momentu!” raksta portāls BAIN’S MOVIE REVIEWS.

“Iepriecinoši bīstama mūsdienu pasaka,” norāda kino apskatnieks Viljams Hanons. Savukārt portāla SCI FI HISTORY kritiķis Edvards Cimmermans filmu vērtē kā vairāku elementu – filmas “Mazulis”, pasaku stāstnieka, dialogu divās valodās, Hendeļa mūzikas – sajaukumu: “Iedomājieties, ka “Mazulis” ir izaudzis un atradis sevi Deivida Linča filmā. Un tas šķiet loģiski. Rekomendēju!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV filmu iespējams redzēt jau no šīs piektdienas kinoteātros Losandželosā (“Lumiere Cinema”) un Ņujorkā (“Alamo Drafthouse”), kā arī straumēšana platformā Apple TV.

Vēršot uzmanību, uz ko skatītājam jābūt gatavam, apmeklējot filmu, režisors Aiks Karapetjans stāsta:

režisors Aiks Karapetjans

“Skatītājam, ejot uz filmu, jābūt pilnīgi brīvam no jebkādiem priekšstatiem. Nevajag neko gaidīt. Jāatdodas tikai un vienīgi tam, ko redzat uz ekrāna. Jāaizmirst sevi un savu dzīvi, kas bijusi pirms seansa. Manuprāt, tieši tad arī filma nostrādā. Tā ir ļoti ironiska, tāpēc arī prasa nedaudz atbrīvoties no dažādiem kompleksiem un priekšstatiem.”

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

producents Gints Grūbe

“Man liekas, ka šī ir tāda filma, kāda īsti Latvijā nav bijusi. Mūsu uzdevums bija lauzt priekšstatus par to, kas ir komēdija un kas nav. Tas bija nopietns profesionāls uzdevums visai komandai – radīt filmu, kas paliek atmiņā, kuras humoru uztvers skatītājs pasaulē un Latvijā. Tas, ka filma jau pandēmijas sākumā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Amerikas lielākajā žanru filmu festivālā “Fantastic Fest”, veiksmīgi sāk savu ceļu ASV un vēl aizvien tiek izrādīta dažādos Eiropas kinofestivālos, apliecina, ka filmas stāsts ir pietiekami konvertējams, un mēs patiesi priecāsimies to beidzot parādīt arī Latvijā.”

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

ASV kritiķi vairākkārt atzīmējuši, ka režisors Aiks Karapetjans kopā ar scenārija līdzautoru, scenāristu Aleksandru Rodinovu un operatoru Jurģi Kminu radījuši melnās komēdijas pasaku, kas iedvesmu smēlusi Homēra “Odisejā”.

par filmu raksta ASV kino ziņu portāls “Screen Rant”.

“Tiem, kuriem leģenda par Odiseju ir sveša, der atgādināt, ka filmas varones Kirkes vārds ir ņemts no grieķu dievietes. Satiekoties ar Odiseju un viņa ceļojumu kompanjoniem, dodoties mājup pēc Trojas kara, Kirke pārvērš vīrieti par cūku, lai tas paliktu ar viņu. Cūkas ir viens no svarīgākajiem filmas elementiem, tomēr, skatītājiem būs jāgaida līdz filmas pirmizrādei, lai uzzinātu, vai Sems beigās kļūs par vienu no viņām, vai atradīs ceļu uz mājām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmā “Sema ceļojumi” galveno lomu atveido Eiropas kino populārais beļģu aktieris Kevins Jansens, kurš filmējies tādās Eiropā un pasaulē pēdējos gados zināmās filmās kā režisores Koralijas Feržē “Atriebība” un Kristiana Volkmana “Slepenā istaba”, kas iepriekš demonstrētas arī Latvijas kinoteātros. Filmā lomas atveido Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs un Normunds Griestiņš. Filmas operators ir Jurģis Kmins, galvenais mākslinieks – Jurģis Krāsons, grima māksliniece – Maija Gundare, kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja, producenti – Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm