tv3.lv

Kinoteātris ”Splendid Palace” piedāvā filmu kolekciju modes gardēžiem

Kinoteātrī ”Spelndid Palace” no 28. – 30. maijam piedāvā trīs dokumentālo filmu izlasi par modes pasaules lielajām personībām un režisora Ridlija Skota godalgoto filmu ”Guči nams”.

28. maijā 12:00

Modes aizkulises ir viena no fascinējošākajām un noslēpumainākajām mākslas vidēm, kas ir slēgta ārpasaulei un tieši tāpēc leģendām un kaislībām apvīta. Augstā mode un tās dizaineri visos laikos ietekmējuši ne tikai cilvēku ģērbšanās stilu, bet atstājuši spēcīgu iespaidu uz citām mākslām, un jo īpaši uz kino. Modeļu biznesa greznība no vienas puses un mežonīgi smags un disciplinēts darbs no otras puses. Modes pasaules lielo personību – dizaineru ekstravagantās dzīves atainotas jau vairākās filmās, bet nekas nespēs aizstāt dokumentālos filmējumus un pašu modes mākslinieku stāstījumu par savu darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

28. maijā pulksten 17.00 filma ”Žans Pols Gotjē: frīks & šiks”

Žans Pols Gotjē par sevi: Es daru šo darbu, lai būtu mīlēts.

Viņa stilā savienots it kā nesavienojamais. Gotjē allaž ir bijis pārmērīgi seksuāls, pārlieku grezns un vienlaikus ļoti patiess un vienkāršs. Kas viņam kopīgs ar režisoriem Pedro Almodovaru, Pīteru Grīneveju, Liku Besonu un Žanu Pjēru Ženē? Kas bija Žana Pola Gotjē pirmā mūza un pirmā modele? No kurienes ņemti dažādie simboli, kas atainoti mākslā un klātesoši viņa skatēs? Dokumentālā filma ŽANS POLS GOTJĒ. FRĪKS & ŠIKS ir aizraujošs ceļojums cauri laikiem modes ģēnija ekscentriskajā Visumā.

”Jean Paul Gaultier: Freak & Chic”, Francija, 2021.

Režisors: Yann L’Henoret

Filmā piedalās: Žans Pols Gotjē, Tonija Maršala, Rosija de Palma, Mariona Motina, Mariona Kotijāra, Katrīna Denēva, Žils Blanšārs, Mišlēna Prela un citi.

29. maijā pulksten 15.00 filma ”Guči nams”

Lielajā ekrānā atgriežas arī pagājušā gada skatītākā un godalgām bagātā filma.

Guči pasaule ir pievilcīga gan tiem, kuri par to sapņo kā par neaizsniedzamu, gan tiem, kuriem Guči atrodams viņu drēbju skapī un kosmētikas maciņā. Filma ”Guči nams” ir šokējošs, bet patiesos notikumos balstīts stāsts par modes impērijas slēpto pusi uz finansiālas izšķērdības fona. Bagāto un vareno dinastiju skandāli un ciešanas ir izcils  materiāls filmai, kurā netrūkst intrigu un arī humora. Tā ir lieliski izrēķināta filma visos aspektos, sākot ar Lady Gaga aktrises ampluā, kurai visa šī neprātīgā pasaule piestāv līdz matu galiņiem, gan runājot par filmas vizuālo greznību tērpos un interjeros.

”House Of Gucci”, Kanāda, 2021.

Režisors R. Scott

29. maijā pulksten 18.00 filma ”Kardēna modes nams”

Pjērs Kardēns par sevi: Mana mīļākā nodarbošanās – darbs.

Miljoniem cilvēku pazīst kulta logotipu Pierre Cardin, bet tikai nedaudzi pazīst cilvēku, kurš radījis pazīstamo zīmolu. Pjērs Kardēns ir pirmais modes dizaineris, kas aicināja skatēs piedalīties dažādu rasu modeļus. Ar viņu strādājuši daudzi slaveni aktieri.

Kāds ir leģendārās ikonas stāsts? Filmas veidotāji dod retu iespēju ielūkoties ģēnija prātā, stāstot par Pjēra Kardēna dzīves un daiļrades ceļu. Izcilais modes mākslinieks sniedzis režisoriem ekskluzīvu izdevību piekļūt viņa arhīvam un viņa impērijai. Unikāli kadri, modes pasaules aizkulišu leģendas un, protams, izcilā modes mākslinieka lieliskie darbi!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”House Of Cardin”, ASV, 2019

Režisori: P.David Ebersole, Todd Hughes

30. maijā pulksten 18.00 filma ”Martēns Maržela: viņš pats”

Martēns Maržela par sevi: Es pastāvīgi novedu sevi galējībās. Es vienmēr esmu gribējis, lai mans vārds saistītos ar manis radīto produktu, nevis ar manu seju.

Stāsts par Martēnu Marželu, kurš vēlējās palikt anonīms un nekad nav atklājis savu seju. Viņu uzskata par pēdējo lielo modes revolucionāru. Viņš nekad nav rādījies publikā. Martēna Maržela apbrīnas cienīgais karjeras ceļš no Žana Pola Gotjē asistenta līdz Hermes radošajam direktoram un sava brenda radītājam, izveidojot  atpazīstamu radikālu stilu. Radījis 41 provokatīvu  modes kolekciju. Filmas pirmizrāde notika jau 2019. gada novembrī Ņujorkā, bet to nebeidz apspriest joprojām. Ietekmīgais modes dizainers Martēns Maržela pēkšņi pārtrauca savu klusēšanu, pameta pats savu modes namu un aizgāja no šīs jomas 2008. gada septembrī, un tagad viņš nodarbojas ar mākslu. Visā savā karjeras laikā viņš nav sniedzis nevienu interviju un ļoti reti ļāvis sevi fotografēt. Filma ir unikāla iespēja ieraudzīt ģeniālo dizaineru un ieklausīties viņa teiktajā.

”Martin Margiela: In His Own Words”, Vācija, 2020.

Režisors: Reiner Holzemer

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm