tv3.lv

Kinoteātru pirmizrāde dokumentālajai satīrai ”Ragana”

Kinoteātrī ”Kino Bize” 27. maijā pulksten 21.30 Jāzepa Podnieka dokumentālā satīra ”Ragana” piedzīvos Latvijas kino pirmizrādi, kurā gaidāmas arī tādas maģiskas aktivitātes, kā raganu dziras vārīšana, zīlēšanas sacensības, naudas rituāls un iespēja satikt īstu raganu. Sestdien pēc filmas otra seansa saruna ar filmas veidotājiem.

26. maijā 17:22

”Man liekas, ka es jau biju noburts. Man jau iepriekš dzīvē ir bijis sakars ar raganām, daži atgadījumi, bet es to visu laiku centos apšaubīt. Filmas uzņemšanas laikā, gadu tiekoties ar raganām un piedzīvojot patiesu maģiju, nonācu pie secinājuma, ka pats svarīgākais dzīvē ir mīlestība, cerība, gudrība un spēks,” atzīst filmas režisors Jāzeps Podnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas režisors un filmas galvenais varonis Jāzeps Podnieks dodas ciemos pie sešām Latvijas spēcīgākajām raganām, lai rastu atbildes uz svarīgākajiem dzīves jautājumiem par mīlestību, seksualitāti, maģiju un būšanu patiesam pret sevi. “Ragana” ir filmēta uz Hi8 video kasetēm ”cinéma vérité” stilā un, sapludinot kino žanru robežas, ar burvestībām un pārpratumiem apskata piesātinātos cilvēka uztveres mehānismus, kas jo uzskatāmi izpaužas tik abstraktā tēmā kā raganas, kuras jau no 15. gadsimta Latvijā ir iezīmējušas savu klātesamību. Filma ļauj ne tikai vaigā skatīt un iepazīt mūsdienu raganas, bet arī piedāvā saturīgu augsni cilvēka psiholoģijas un dokumentālā kino estētikas pētījumiem.

Vieglā pašironijā mākslinieciski ietērpts eksperiments, kas rezultējas ar vielu pārdomām, filma ”Ragana” skatītājam piedāvā nekonvencionālu kino estētikas pieredzi un refleksiju par burvestībām. Filmas veidotāji ir pārliecināti, ka mēs katrs esam burvji un raganas, mums katram ir savs domu spēks, prāta emocionālā un intelektuālā kapacitāte, kā arī neizmērojama fantāzija. Filma iepriekš skatāma cenzētā versijā interaktīvajā televīzijā un iekļauta starptautiskā avangarda kino festivāla ”Signes De Nuit” programmā, Francijā.

Filmas veidotāji ir režisors Jāzeps Podnieks, producente Biruta Elīza Kirmuška, operators Ritvars Bluka, skaņu operators Niklāvs Dāvis Kotovičs un orģinālmūzikas autors Pēteris Narubins.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm