Latvijas filmai "Austrumu fronte" pirmizrāde Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā

Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā 24. februārī pirmizrādi pieredzēs studijas “Vertov” producētā režisoru Vitālija Manska (Latvija) un Jevhena Titorenko (Ukraina) dokumentālā filma “Austrumu fronte”, kas iekļauta konkursa skatē “Encounters” (“Tikšanās”).

23. janvārī 14:14

Dokumentālā filma “Austrumu fronte” sniedz ieskatu Ukrainas brīvprātīgo medicīnas bataljona “Госпітальєри” brigādes gaitās pirmajā pusgadā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada sākumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Seši mēneši, kuros atklājas drāma, izmisums, bailes, naids, rūgtums, mīlestība un galvenais – ticības uzvarai. Filmas pamatā ir Jevhena Titorenko uzņemtais videomateriāls. Jevhens pievienojās brīvprātīgo medicīnas bataljonam jau 2014. gadā, tādēļ pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā viņš kā paramediķis devās uz fronti.

režisors Vitālijs Manskis

“Man bija ļoti grūti uzņemties veidot šo filmu. Tomēr neveidot šo filmu būtu vienkārši noziedzīgi. Šī filma ir mazākais, ko varēju pašlaik sniegt savai dzimtajai Ukrainai un latviešiem, kuru vidē dzīvoju pēc emigrācijas no Krievijas. Mūsu – Latvijas un Ukrainas – filma, kas tapusi kopražojumā ar Čehiju un Ameriku, uzrunā visus labas gribas cilvēkus, aicinot apzināties, ka tikai pateicoties ukraiņu drosmei un varonībai Austrumu fronte vēl nav sasniegusi mūsu mājas.”

Vitālijs Manskis un Jevhens Titorenko.  FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsver filmas aktualitāti un novatorismu.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma

“Šā gada Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla Eiropas filmu tirgū Latvija kopā ar Igauniju un Lietuvu būs fokusa valstis, akcentējot Baltijas valstu kinematogrāfijas nozīmi Eiropas mērogā.”

“Tajā pašā laikā Berlināles konkursa programmā “Encounters“, kuras mērķis ir akcentēt estētiski un strukturāli drosmīgus neatkarīgu, novatorisku filmu veidotāju darbus, sīvā konkurencē atlasīta Latvijā dzīvojošā režisora Vitālija Manska un viņa ukraiņu kolēģa Jevhena Titorenko  dokumentālā filma “Austrumu fronte” – šokējoša, satricinoša pieredze, kas skaudri un bez kompromisiem atklāj kara tuvplānu, uzskatāmi atgādinot, ka joprojām Krievijas iebrukums Ukrainā nes nebeidzamas fiziskas ciešanas. Filma “Austrumu fronte” ir gan novatorisks darbs, gan, kas pats svarīgākais, – bezkompromisu liecība par kara būtību un Ukrainas varonību,” stāsta D. Rietuma.

Latvijā filmas pirmizrāde notiks 8. martā, 3. Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla Artdocfest/Riga Noslēguma pasākumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentālā filma “Austrumu fronte” ir tapusi, sadarbojoties studijām Vertov (Latvija) un Braha Production company (Ukraina) kopprodukcijā ar Hypermarket Films (Čehija) un TV Current Time (Настоящее время, ASV).

Filmu finansiāli atbalstījuši Čehijas Filmu fonds, Nacionālais kino centrs, Ukrainas Valsts filmu aģentūra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm