tv3.lv

Latvijas filmas izrādīs prestižajā Anesī festivālā

Pirmdien, 13. jūnijā, Francijas pilsētā Anesī sākas pasaules animācijas lielākais notikums – ikgadējais starptautiskais animācijas filmu festivāls, un šogad dažādām festivāla konkursa programmām izvēlētas pat divas Latvijas filmas – Vladimira Leščova un Indras Sproģes jaunākie darbi, informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

2016. gada 11. jūnijā 14:08

Anesī ir pasaulē prestižākais un ietekmīgākais animācijas filmu festivāls, šogad tas notiek no 13. līdz 18. jūnijam. Festivālam pieteikto filmu skaits ar katru gadu pieaug, un šogad tas atkal bijis rekordliels – gandrīz 2700 filmas no 85 valstīm. No šiem tūkstošiem tikai 54 darbi izvēlēti festivāla galvenajam īsfilmu konkursam, un starp atlasītajām filmām ir arī režisora Vladimira Leščova filma Gaidot Jauno gadu, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 4. maija Latvijas filmu maratonā. Filma iekļauta konkursa Short Films in Competition 4. programmā, kas tiks demonstrēta astoņas reizes visa festivāla garumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaidot Jauno gadu ir stāsts par to, kā vientuļa sētniece Jaunā gada pirmajā dienā uzraksta vēstuli nezināmajam un pavada gadu, vērojot gadalaikus un sapņojot par Jaungada brīnumu.

Vladimira Leščova animācijas filmas Anesī festivāla programmā iekļautas arī iepriekš – īsfilmu konkursa skatē 2014. gadā Lietus dienas, 2012. gadā Villa Antropoff, 2009. gadā Spārni un airi, bet ārpuskonkursa skatē 2003. gadā – Vectēva medus.

Jāpiebilst, ka Leščova filma Gaidot Jauno gadu šogad izvēlēta konkursa skatei arī otrā lielākajā pasaules animācijas festivālā Hirosimā (18.-22. augustā), tur konkurences intensitāte šogad ir 2248 filmu pieteikumi un no tiem atlasītas 60 filmas.

Foto

Otra Latvijas filma, kas iekļauta Anesī konkursa programmā Commisioned Films in Competition, ir mākslinieces Indras Sproģes īsfilma Awesome Beetle’s Colors – Latvijā un kanālā YouTube ārkārtīgi populārās īsfilmiņas Joka pēc alfabēts angliskā versija; arī šī filma Latvijā tika pirmizrādīta Nacionālā Kino centra rīkotajā 4. maija Latvijas filmu maratonā kinoteātrī Splendid Palace. Indras Sproģes filma šajā pavasarī tāpat jau ceļojusi pa vairākiem starptautiskiem festivāliem, demonstrējot lielisku iespēju bērniem vieglā un atraktīvā veidā iemācīties alfabētu.

Pērn Starptautiskā Anesī animācijas filmu festivāla īsfilmu konkursa skatē bija iekļauta studijā Atom Art tapusī Edmunda Jansona animācijas filma Roņu sala.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz Anesī šogad brauc arī salīdzinoši liela Latvijas animācijas pārstāvju delegācija – ne tikai konkursanti Vladimirs Leščovs un Indra Sproģe, bet arī studija Atom Art, jaunais režisors Gints Zilbalodis un neatkarīgā autore Lizete Murovska, kura ar savu projektu piedalās Anesī filmu tirgū. Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu Anesī filmu tirgū strādās Latvijas stends, kura dizainu veidojis mākslinieks Andrejs Lavrinovičs. Speciāli Anesī festivālam sagatavots arī Latvijas animācijas katalogs, kur iekļautas gan valsts atbalstītas filmas, gan neatkarīgo režisoru darbi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm