Magnētiska sieviete – Tīnas Tērneres spožākās lomas kino

Pagājušajā nedēļā pasauli pāršalca ziņa par roka ikonas Tīnas Tērneres aiziešanu mūžībā. Enerģiskā un harizmātiskā dziedātāja, kas atstājusi neizdzēšamas pēdas mūzikā, savas dzīves laikā pievērsās arī kino karjerai.  Tv3.lv “Izklaide” retrospektīvi atskatās uz Tīnas Tērneres četrām ikoniskākajām kinolomām.

3. jūnijā 9:40

“Ar viņas aiziešanu pasaule ir zaudējusi nevien mūzikas leģendu, bet arī piemēru citiem,” sēru ziņojumā rakstīja Tērneres pārstāvis Bernards Dohertijs.  Savas mūzikas karjeras laikā Tīna Tērnere saņēmusi astoņas “Grammy” balvas un pārdevusi vairāk kā 200 miljonus albumu eksemplāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūzikas karjeru Tērnere sāka ar vīru Aiku Tērneru, kad 1957. gadā mūzikas apvienībā “Kings of Rhythm” sāka uzstāties ar skatuves vārdu “Mazā Anna” (viņas īstais vārds bija Anna Meja Buloka). 1960. gadā viņa debitēja ar Tīnas Tērneres skatuves vārdu un izdeva singlu “A Fool in Love”. Apvienība “Kings of Rhythm” paziņoja par izjukšanu 1976. gadā.

Tīnas un Aika tandēms pulcēja klausītājus nevien mūzikas, bet arī abu ikonisko attiecību dēļ, kuras aizkulisēs nebūt nebija tādas, kādas tās mūziķi demonstrēja uz skatuves. 1976. gadā, kad mūziķu tandēms izjuka pavisam, Tērnere kļuva par feminisma ikonu, atklājot vīra gadiem ilgo vardarbību, kuru tas vērsa pret viņu.

Ārpus mūzikas industrijas Tērnere darbojās arī Holivudā. Lai gan aktrises karjera nebija viņas mērķis, nedaudzās filmas, kurās viņa spēlējusi kādu lomu, atstājušas neizdzēšamu iespaidu uz tiem, kas vēroja viņu kinoekrānā. Viņas magnētiskā personība bija neaizmirstama visos iespējamos veidos. Lai godinātu Tīnas Tērneres dzīvi, mēs atskatāmies uz viņas spožākajām kinolomām.

Tommy (1975)

Trakulīgo 70. gadu iemiesojums mūziklā “Tomijs” bija viena no Tīnas Tērners pirmajām filmām, kurā viņai tika uzticēta loma. Laikā, kad tika uzņemta šī filma, Tērnere jau bija ieguvusi kulta dziedātājas statusu un neizmērojamu slavu. Filmā viņa attēlo “Skābes karalieni”. Tajā piedalās arī Džeks Nikolsons, Eltons Džons un Ēriks Kleptons.

Filmā Tērnere izdzied arī “Skābes karalienes” dziesmu, kas likumsakarīgi atbalsojās arī viņas otrajā soloalbumā. Tā nosaukums bija tieša atsauce uz šo filmu – “Skābes karaliene” (1975). Starp citu, filmai ir episks treileris:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mad Max Beyond Thunderdome (1985)

Fantastikas žanra filma 80. gadu vidū bija pavērsiens Tīnas Tērneres kinoaktrises karjerā. Šajā filmā viņai faktiski atvēlēta otrā plāna loma, kamēr stāsta centrā galveno varoni iemiesoja aktieris Mels Gibsons. Tantes Entijas tēls bija Tērneres lielākā kinoloma, turklāt šī filma ieguva 80. gadu kulta filmas statusu un atnesa slavu arī Gibsonam.

What’s Love Got to Do with It (1993)

Lai gan pati Tīna Tērnere šajā filmā nespēlē nevienu lomu, 1993. gada filma spoguļo viņas dzīvi un tā uzskatāma par pirmo biogrāfiskā žanra filmu, kura portretējusi viņas mūzikas karjeru. Filmas centrā ir pēdējo gadu notikumi un emocionālā spriedze tandēmā ar vīru Aiku, kuras rezultātā Tērnere atrod spēku, lai atbrīvotos no vardarbīgajām attiecībām un pieteiktu sevi mūzikas slavas zālei. Šajā filmā viņa pati arī iedziedāja mūzikas partitūru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Last Action Hero (1993)

Tērnerei filmā “Last Action Hero” bija tikai neliela loma. Šī filma izrādījās viņas pēdējā kinoloma, jo pēc tam viņa lielā mērā pievērsās savai mūzikai un citiem notikumiem. Šī filma kaut kādā mērā turpināja Tīnas Tērneres kinolomu raksturu, kurš, galvenokārt, ticis izspēlēts diezgan jancīgās fantastikas žanra filmās. Filmā “Last Action Hero” aktieris Arnolds Švarcnegers spēlē detektīvu Džeku Sleiteru – izdomātu varoni, kuram ne jausmas, ka viņš nav īsts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm