Mīlas meklēšana aplikācijās – filma brīdina par sekām, ko sniedz piekļuve neierobežotam partneru daudzumam

Mūsdienās vairums izvēlas iepazīties ar potenciālajām otrajām pusītēm, izmantojot dažādas iepazīšanās aplikācijas. Dokumentālā filma “Pāršķirts: Attiecības digitālajā laikmetā” stāsta par randiņiem, attiecībām, vienas nakts sakariem, visu, kas sākas ar iepazīšanos aplikācijā.

17. septembrī 15:44

Filmas “Pāršķirts: Attiecības digitālajā laikmetā” uzņēmusi žurnāliste Nensija Seila, filmas ideja radās pēc tāda paša nosaukuma raksta, kas izraisīja lielu ažiotāžu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Seila pēta sēšu jauniešu dzīvi, jaunieši ir dažādas izcelsmes, rases, vecuma kategorijā 18-29 gadiem, un dzīvo Ņujorkā, Kalifornijā, Ostinā.

Jaunieši atklāj savu pieredzi ar iepazīšanos aplikācijas, uzsverot gan labo, gan slikto, un brīdinot citus par kailfoto un seksuālu video izsūtīšanas bīstamību. Daudzi saskaras ar neizdevušos partneru atriebību, izmantojot seksuāla rakstura foto vai video.

Vairums brīvo jauniešu paziņo, ka nopietnas attiecības nemeklē, daudz interesantāk ir doties uz randiņiem katru vakaru ar citu personu un ļauties mīlas priekiem ar dažādiem partneriem.

Attiecību meklētāji komentē pašreizējo iepazīšanās kultūras stāvokli, uzsverot, ka telefona zvans, svešinieka uzrunāšana klubā – tiek uztverta, kā dīvainība. Viss notiek digitālajā vidē.

“Pāršķirts: Attiecības digitālajā laikmetā” parāda arī ekspertu, akadēmiķu viedokli par sociālajām sekām, ko rada jauniešu piekļuve neierobežotam partneru daudzumam. Kā tas ietekmē laulību, monogāmiju un vēlmi būt attiecībās? Vai neierobežots skaits potenciālo partneru rada vairāk pāru un uzplaukst vairāk mīlestības?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentālajā filmā iekļautas intervijas ar populāru iepazīšanās lietotņu veidotājiem, tostarp Džonatanu Bādīnu un Mendiju Ginsbergu, kuru paspārnē ir populārākās lietotnes.

Pētījums parāda, ka vairums jauniešu, vecumā no 18-29 gadiem, ik nedēļu šādās aplikācijās pavada vismaz 10 stundas, meklējot potenciālos partnerus, kaut gan vairums patiesībā šajā laikā attālinās no savas laimes.

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm