tv3.lv

“Oskaru” ceremonijā triumfē Dienvidkorejas filma “Parazīts”

Par labāko filmu atzīta Dienvidkorejas filma “Parazīts”, aiz sevis atstājot tādus par favorītiem uzskatītos darbus kā “1917”, “Džokers”, “Reiz Holivudā”. Filma uzskatāma par šā gada “Oskaru” uzvarētāju. Tās veidotājs Pons Džunho ieguva labākā režisora un labākā scenārija autora balvas. Tāpat Dienvidkorejas traģikomēdija tika atzīta par labāko starptautisko filmu. Iepriekš šī kategorija saucās “Labākā filma svešvalodā”.

Šā gada ceremonijā bez pārsteigumiem noslēgusies labāko aktieru izvēle. “Oskaru” kā labākais aktieris saņēma Vakīns Fēnikss. Viņa tēlojums filmā “Džokers” jau no filmas iznākšanas dienas tika cildināts kā “Oskara” cienīgs. Arī pirms ceremonijas viņš tika uzskatīts par galveno favorītu. Un tas rezultējās arī ar saņemto balvu.

Par labāko aktrisi šogad kļuvusi Renē Zelvēgere par Holivudas leģendas Džūdijas Gārlendas atveidošanu filmā “Džūdija”. Līdzīgi kā Fēniskam “Džokera”, arī Zēlevēgerei Gārlendas tēlojums atnesis šajā gadā nevienu vien balvu.

Savu pirmo “Oskaru” kā aktieris šajā naktī ieguva Breds Pits. Līdz šim viņš vairākkārt bijis nominēts, taču aktiera godā pie balvas nav ticis (“Oskaru” viņš bija saņēmis kā producents par filmu “12 gadi verdzībā”). Savu pirmo aktiera “Oskaru” Pits saņēma kā labākais otrā plāna aktieris par lomu Kventina Tarantīno filmā “Reiz Holivudā”.

Savukārt balvu kā labākā otrā plāna aktrise saņēma Lora Derna par lomu filma “Laulības stāsts”.

Foto: kinozvaigžņu stila veiksmes un misēkļi “Oskaru” ceremonijā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm