tv3.lv

Par gada labāko spēlfilmu atzīta “Bille”

12. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” tika paziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laureāti. Balvu kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi režisores Ināras Kolmanes kinolente “Bille”.

2018. gada 13. novembrī 9:19

Par labāko aktrisi atzīta Elita Kļaviņa par lomu filmā “Rīga. Dublis 1”, bet par labāko aktieri – Vilis Daudziņš par lomu filmā “Ar putām uz lūpām”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par labāko otrā plāna aktrisi atzīta Ilze Blauberga par tēlojumu filmā “Tēvs Nakts”, bet par tēlojumu filmā “Kriminālās ekselences fonds” labākais aktieris otrā plāna lomā atzīts Andris Daugaviņš.

Labākās spēlfilmas režisora balvu ieguva Dāvis Sīmanis par darbu pie filmas “Tēvs Nakts”. Savukārt šīs filmas operators Andrejs Rudzāts atzīts par labāko spēlfilmas operatoru, bet Kristīne Jurjāne – par labāko mākslinieci.

Labākā scenārista balvu saņēma Oskars Rupenheits par filmu “Kriminālās ekselences fonds”.

Par labāko pilnmetrāžas dokumentālā kino filmu atzīta filma “Laika tilti”, kuras režisori ir Kristīne Briede un Audrjus Stonis. Balvu kā labākais dokumentālo filmu režisors saņēma Ivars Selckis par filmu “Turpinājums”, bet par labāko dokumentālā kino operatoru atzīts šīs filmas operators Valdis Celmiņš.

Par labāko īsfilmu atzīta “Elektriķa diena”, kuras režisors un producents Vladimirs Leščovs. Par dabu šajā filmā Leščovs saņēmis balvu arī kā labākais animācijas filmas režisors.

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā pasniedza Mihailam Savisko un Ābramam Kleckinam.

Citi apbalvojumi: labākā debijas filma – “Vīrietis un dālijas” (režisors Guntis Bojārs), labākā kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina (“Homo Novus”), labākā grima māksliniece – Beata Rjabovska (“Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni”), labākā animācijas māksliniece – Lizete Upīte (“Nakts pastaigas”), labākais komponists – Vestards Šimkus (“Elpa marmorā”), labākais skaņu režisors – Ģirts Bišs (“Nakts pastaigas”, “Zāģeri”), labākā montāžas režisore – Andra Doršs (“Turpinājums”), labākā studentu filma – “Viesturs Kairišs iznāk no meža” (režisore Marta Elīna Martinsone), žūrijas īpašā balva par scenāriju – Kristīnei Želvei filmā “Mērijas ceļojums”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm