tv3.lv

Pirmizrāde Dāvja Sīmaņa vēsturiskajam trillerim "Gads pirms kara"

12. aprīlī 14:04

Lielā Kristapa ceremonijā filma “Gads pirms kara” saņēma gada labākas filmas titulu. Filma visu pagājušo gadu turpināja savu ceļu festivālos. Rīt, 13. aprīlī filmai pirmizrāde Rīga. Filmu radis arī ārpus Rīgas un režisors cer, ka radošajai komandai būs iespēja tikties ar skatītājiem.

“Pirmizrāde bija Roterdamas festivālā, kas bija vēl pirms kara. Latvijas skatītājs būs priviliģētāks, viņš skatīsies ar citām acīm,” teic režisors D. Sīmanis un atklāj: “Filma ir par 1913. gadu, gadu, kas ir pirms Pirmā pasaules kara sākuma. Par situāciju, kurā viens jauns cilvēks pats nenojaušot, negribot tiek ierauts sava veida pasaules ģeopolitiskā neprāta un arī citu tam laikam raksturīgu stihisku parādību virpulī un savā ziņā izmainās. Kļūst par vienu no ievērojamiem un arī bēdīgi ievērojamiem teroristiem, anarhistiem.”

Pirms gada šo filmu skatītāji uztvertu citādi, šā brīža notikumi liek skatīties uz filmu citādi. Kas ir tās atziņas, ko skatītājs pamanīs, skatoties filmu?

“Tā ir ļoti bēga sakritība. Filma bija vairāk domāta kā atgādinājums, brīdinājums, vairāk izceļot filmas traģikomēdijas dabu gan vēsturiskā trillera dimensiju, bet, protams, tagad, skatoties filmu, daudzas lietas parādās pilnīgi citā gaismā. Iracionālā sajūta, ka no kara nav iespējams izvairīties,” teic D. Sīmanis un neslēpj, ka ar vēsturisko traģēdiju, kas šobrīd norit Ukrainā, šī filma kļūst nevajadzīgi aktuāla, bet vienlaicīgi ļaus skatītājiem saprast, cik lielas ir vēsturiskās paralēles ar laiku pirms Pirmā pasaules kara un ko ir iespējams novērsts un ko nav iespējams novērsts.

Filmas radošai komandai piešķirti Triju zvaigžņu ordeņi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm