Politiski, sarežģīti un izšķiroši – filmas, kuras atspoguļojušas vēsturi politikas pīķa stundās

Prezidenta vēlēšanas visnotaļ uzjundī interesi par dažāda veida politiskajiem izšķiršanās brīžiem arī pasaules vēsturē. Lūk, pāris filmas, kas kinematogrāfiski izspēlējušas politiskās peripetijas vēstures pīķa stundās.

31. maijā 15:04

Tumšā stunda (2017)

Jau pašās pirmajās dienās Lielbritānijas premjerministra amatā, Vinstonu Čērčilu gaida viens no grūtākajiem lēmumiem viņa karjerā. Laikā kad Otrā pasaules kara laikā nacistiskā Vācija iekaro Rietumeiropu un draud iekarot arī Apvienoto Karalisti, nacistu tuvošanās sadalīja Lielbritānijas valdību tajos, kas vēlējās noslēgt miera līgumu ar Hitleru, un Čērčilā, kas to nevēlējās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunā Lietuva (2019)

1930-to gadu beigās, paredzot gaidāmo karu Eiropā, Lietuvas ģeogrāfam Fēliksam Grodim rodas ideja, kā glābt valsti. Viņš vēlas nodibināt Lietuvas koloniju ārzemēs. Ja ārējie spēki nolemtu okupētu valsti, tad būtu nepieciešama masveida izbraukšana uz tā saukto “Rezerves Lietuvu”.

Fēliksas mēģinu ideju pārdot vienai no valsts svarīgākajām amatpersonām – prezidenta pelēkajam kardinālam, premjerministram Jonasam Servusam. Sākumā viņš šo ideju pavisam atraida, bet kad pie valsts robežām parādās pirmās kara pazīmēs, premjerministrs piedzīvo sirdslēkmi.

Jūda un Melnais Mesija (2021)

FIB informants Viljams O’Nīls iefiltrējies Ilinoisas Melno pantēru partijā un saņēmis uzdevumu uzturēt saikni ar viņu harizmātisko līderi Fredu Hemptonu. Hemptona politiskā meistarība turpina pieaugt tieši tajā brīdī, kad viņš iemīlas citā revolucionārē Deborā Džonsonē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr turpinās neskaidrības ar O’Nīla aktivitātēm. Vai viņš risinās jautājumu ar Hemptonu un Pantērām kā to pavēlējis FIB direktors J.Edgars Hūvers?

Karaļa runa (2010)

Tā diena ir pienākusi, princim Albertam ir jākāpj tronī un jākļūst par Lielbritānijas karali Džordžu VI. Bet vairāk par jauno atbildību, princi uztrauc viņa runas traucējumi.

Zinot, ka valstij nepieciešams karalis, kurš spēj efektīvi komunicēt ar tautu, prinča sieva, Elizabete, nolīgst austrāļu aktieri un runas pedagogu, kurš varētu palīdz tikt galā ar topošā karaļa stostīšanās problēmu. Starp abiem vīriešiem izveidojas neparasta draudzība, jo lai monarhs runātu pārliecinoši ir jāizmanto īpaši netradicionālas metodes.

Filma “Karaļa Runa”, 2011. gadā tika nominēta 12 Oskara balvām un uzvaras laurus plūca četrās kategorijās. FIlma tika atzīta par gada labāko filmu. Kolins Fērts par savu tēlojumu saņēma balvu kā labākāis galvenās lomas atveidotājs, kā arī balvu saņēma filmas režisors Toms Hūpers un scenārija autors Deivids Seidlers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vara (2018)

“Es Tevi gribu! Savā komandā!”, teica ASV prezidents Džordžs V. Bušs vienam no spēcīgākajiem un varenākajiem politiķiem mūsdienu vēsturē. Šo politiķi sauca Diks Čeinijs. Viņš piekrita stāties amatā un pamatīgi izmainīja šo pasauli.

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm